hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

2. SEPSI JAZZ & BLUES FESZTIVÁL

2023.06.22

A Sepsi Jazz & Blues Egyesület Sepsiszentgyörgy Önkormányzatával és a Kónya Ádám Művelődési Házzal partnerségben megszervezi az 2. SEPSI JAZZ & BLUES Fesztivált, június 23-24-én a sepsiszentgyörgyi ’56-os emlékparkban. A rendezvény célkitűzése a jazz és blues zenei műfajok népszerűsítése élő zene által, romániai és nemzetközi előadók közreműködésével.

A szakmai elismertségen túl az előadóművészek kiválasztásának és meghívásának két fontos szempontja volt, az egyik, hogy legyenek ismertek a térségben, azáltal, hogy koncerteztek már Sepsiszentgyörgyön, vagy a térségben illetve új, kevésbé ismert zenekarok meghívása, amely a műsorkínálatban az újdonság élményét, újabb értékes előadók felfedezését jelentheti a közönségnek.

Ez utóbbi szempont szerint esett a választás a romániai jazz-rock műfaji palettán új színt képviselő, a szentgyörgyi születésű dobos nevét is viselő zenekar, a CONDREA OVIDIU QUARTET valamint a  magyarországi fúziós jazz szférából érkező, a jazz hegedülést magas szinten művelő Frankie Látó és zenekarára, a FRANKIE LATO QUARTETRE.

Az ismert előadók közül a jazz műfajban a nemzetközi hírű, Németországban élő szaxofonos, NICOLAS SIMION koncertezik két fiatal zenésszel, a tavaly a fesztiválunkon megismert ANDREI PETRACHE zongoristával és RĂZVAN FLORESCU vibrafonossal.

Egy másik ismert zenekar a budapesti CANARRO, akik zenéjükben ötvözik a nyugat-európai manouche swinget a Budapest múltszázadi szalonzenéivel, fűszerezve egy csipetnyi Párizzsal és a jazz zene szabadságával.

Az autentikus blues műfaj nagy romániai képviselője, „SIR” VALI RĂCILĂ, a több mint 20 éve működő sepsiszentgyörgyi Free Connection formáció zenészeivel fog fellépni, akik mindig igazán jó koncerthangulatot teremtenek.

A péntek esti sztárfellépő Magyarországról érkezik, a szájharmónikás, énekes PRIBOJSZKI MÁTYÁS által vezetett JUMPING MATT & HIS COMBO,  akiknek az egyedi zenei stílusa alapvetően vidám, hangulatos, pozitív "west coast jump", improvizációkkal teli igényes, minőségi élőzene, blues, swing, boogie-woogie, valamint rock and roll elemekkel, mindez finoman megspékelve soul és funky érzésekkel.

A szombat estét és egyben a fesztivált is záró formáció tagjai Olaszorországból érkeznek. Ez a zenekar a DANIELE DI BONAVENTURA bandoneonos (a tangóharmónikához hasonló hangszer) által vezetett kvartett, amely az etno és a jazz, a tangó és az improvizáció kereszteződésében mediterrán érzelmeket közvetít, távol minden száraz manierizmustól és intellektuális kísérletezéstől!

A jó zene mellett a sepsiszentgyörgyi BORBRIGÁD által kínált borok és a VENDELIN VENDÉGLŐ gazdag ízvilágú ételei is várják a közönséget.

A fesztiválra a napi jegyek teljes árú jegyei 60 lejbe, a kedvezményes jegyek (12 év feletti diákok és nyugdíjasok számára) 40 lejbe kerülnek, a 2 napra a fesztivál bérlet pedi 100 lejbe kerül, melyeket elővételben a www.bilete.ro honlapon és a Városi Kulturális Szervezőirodában, illetve a helyszínen lehet megvásárolni. Helyfoglalás az érkezés sorrendjében történik a helyszínen.

(A 2. Sepsi Jazz & Blues Fesztivál sajtóközleménye)

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.