hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

6 autót szállítottak el

2023.10.13

Október első hetében újra elhagyott autókat szállítottak el Sepsiszentgyörgy területéről: a járművek akkor tekinthetők elszállíthatónak, ha látható módon nem mozdították meg őket hosszú ideje, nem rendelkeznek érvényes műszaki vizsgával (ITP) és a rendőrség felszólítása ellenére sem szállítják el a közterületről őket.

A hét leforgása alatt összesen 6 járművet emeltek fel és szállítottak a Városi Kertészethez – a tulajdonosok még jelentkezhetnek, ha vissza akarják kapni a kocsikat, ellenkező esetben viszont ócskavasként értékesíti ezeket a város.

Hadnagy István, a Helyi Rendőrség vezetője elmondta: „kollégáink arra lettek figyelmesek, hogy az utóbbi 2-3 hónapban megnőtt a közterületen parkoló, láthatóan elhagyott autók száma. Ameddig Sepsiszentgyörgyön működött a városi roncsprogram, szépen tünedeztek el az autók, azonban, amióta a programot országosan koordinálják, ez változott, nehezebben férnek hozzá az emberek. Azt is elképzelhetőnek tartjuk, hogy a pár éve behozott, külföldi, láthatóan rossz állapotú autók jutottak olyan stádiumba, hogy ahhoz, hogy a minimális működési követelményeket teljesítsék, a jármű értékét jócskán meghaladó összeget kellene költeni rájuk. Az okok viszont lényegében nem is számítanak, tekintettel arra, hogy a lakónegyedekben minden parkolóhely aranyat ér, igyekszünk mihamarabb összeszedni ezeket a járműveket.

Az elhagyott autókat a 0739886992 Whatsapp számon, illetve a 0800800767 zöld számon is lehet jelenteni. Az elszállított autókat 10 napig igényelhetik vissza a tulajdonosaik, nekik az elszállítás díját, illetve minden eltelt nap után 100 lej tárolási díjat kell fizetniük.

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség további 10 autó szélvédőjén helyezett el felszólítást, a tulajdonosoknak 10 munkanap áll a rendelkezésre, hogy elszállítsák a közterületről a járműveket, ellenkező esetben a rendőrség teszi ezt meg. Többen próbálkoztak azzal, hogy az autókat más helyen parkolták le, szintén közterületen: ilyen helyzetben azonban a 10 nap elteltével továbbra is elvitetheti a rendőrség az elhagyott járművet.

Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Sajtóiroda

 

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.