hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

60 plusz – ajándék az időseknek

2023.10.12

Elérhető az önkormányzat meglepetésmagazinjának első száma

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata saját szerkesztésű magazinnal lepte meg az időskorúakat. A 60 plusz első példányszámait az idősek napja alkalmával osztották ki a város templomaiban. 

A magazin olyan írásokat tartalmaz, amelyek érdekesek lehetnek az idősek számára. Az első lapszám polgármesteri köszöntője után Krecht Gyöngyvér kalauzol a Reménység Nyugdíjas Klubba, amely számos programmal, kirándulással, estéllyel szépíti a szépkorúak életét. Az egészség rovatban Csurulya Gabriella családorvos tanácsol, mire kell odafigyelni, ha beköszönt az ősz, majd Kondor Ágota mentálhigiénés szakember mesél az aktív időskor pozitív hatásairól. 

Akik egy kis irodalomra vágynak, Antalka Ágota szívhez szóló novelláját olvashatják egy színházi ajánló kíséretében. A szószék rovatban Dénes Katinka, a református vártemplom lelkésze osztja meg gondolatait, mesélésre buzdítva az időseket. 

A lapban egy vadonatúj kezdeményezésről is olvashatnak. Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ajándéka, hogy havi rendszerességgel olyan filmek vetítésével lepi meg az időseket, amelyeket valószínűleg fiatal korukban már láttak. A sepsiszentgyörgyi Művész Mozi ad otthont a nosztalgiamozizásnak, amelyen a filmszínházakban régóta nem vetített klasszikusokat, az Ének az esőben-t (október 18., 11:00 óra) és a A muzsika hangját (december 14., 11:00 óra), valamint egy újonnan készült nagysikerű dokumentumfilmet, A maga természete szerint és szabadon-t (november 23., 11:00 óra) tekinthetik meg. A vetítések ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek, a moziban (Kőrösi Csoma Sándor utca 10. szám) lehet rájuk iratkozni.

Az évszakhoz igazodva, a recept rovatban Incze Anikó, a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola egykori tanárnőjével süthetnek, majd a barangolóban József Álmos helytörténész kalauzol el az egykori Sepsiszentgyörgyi vásártérre. 

Az önkormányzati kitekintőben Sugásfürdőre kirándulhatnak, valamint az arany- és gyémántlakodalmasok, valamint a 100 évesek köszöntéséről olvashatnak. A lap agytornára is hív: a Sepsiszentgyögyhöz köthető keresztrejtvény megfejtéséért cserébe ráadásul értékes nyereményekhez juthatnak a szerencsések.

A  60 plusz magazin ingyenes és időszakosan fog megjelenni, az első lapszámot a 60 év felettiek otthonaikba viszik az önkéntesek, továbbá elérhető az egyházaknál, a Zathureczky Berta Központban, a Diakónia Keresztény Alapítvány sepsiszentgyörgyi idősgondozó ágazatánál, valamint a városi jegyirodában (Szabadság tér 1. szám).

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.