hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

A Csíki Negyedben új kialakítású gyűjtőpontokkal védekezik a TEGA a folyamatos szeméthalmok ellen

2023.01.27

Mint ismeretes a sepsiszentgyörgyi hulladékgyűjtők jelentős része folyamatos rongálásnak volt kitéve, rendszerint a zárszerkezeteket, ajtókat tették tönkre ismeretlenek. Az eredményen a lakók teljes joggal háborodtak fel: gyakran bokáig érő szemét fogadta azt, aki a szemetet készült eldobni. Ez a TEGA számára is kellemetlen.

„A legtöbb panaszt a Csíki negyedből regisztráltuk, ezért is kezdtük itt a gyűjtőpontok átalakítását. Úgy gondoljuk, hogy nincs az rendben, hogy egy lakó odafigyel, energiát fektet a szelektív gyűjtésbe, majd valaki mindent kidobál a földre. A javítások, rendőrségi feljelentések

nem hoztak eredményt, a guberálás továbbra is mindennapos jelenség. Most a Csíki negyedi zárt tárolók mindegyikét átalakítottuk úgy, hogy kívülről lehessen bedobni a szemetet, nem kell bemenni a gyűjtő belterébe. A szelektív gyűjtést itt is figyelembe vettük, külön rés van a háztartási, vegyes hulladéknak, illetve a biológiailag lebomló hulladéknak” – közölte Máthé László a TEGA Rt. igazgatója.

Az igazgató elmondta: ez a megoldás kísérleti jellegű, célja, hogy a lakók ne kelljen a kiöntött szemétben járkáljanak. Az eredmények függvényében vagy átalakítják a többi tárolót is, vagy újabb megoldás után néznek.

„Az a baj, hogy a kollégák hiába takarítanak napi rendszereséggel, mert estére már újra katasztrofális állapotok vannak a guberáló emberek miatt. Ez a kérdés egy szociális kérdés, nem is tudnánk, de nem is tisztünk megoldani. A TEGA nem büntethet meg embereket azért, mert szemetelnek, ezt a rendőrség, a Környezetvédelmi Őrség teheti meg. Amit mi tehetünk, hogy jobb megoldásokat keresünk: nem hiszem, hogy ezzel a lépéssel megoldjuk a guberálás problémáját, de legalább az emberek nem kell a szemétben járjanak.”

TEGA Rt.
Sajtóiroda

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában