hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

A lakosok regisztrálási kötelezettsége a Megfelelő Egyedi Szennyvízgyűjtő és -kezelő Rendszerek Nyilvántartásába

2022.10.17

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának Városrendezési Igazgatósága felhívja a lakók figyelmét, hogy a városi szennyvíztisztításra vonatkozó európai irányelvek végrehajtásának felgyorsítása érdekében, a Kormány jóváhagyta a Megfelelő Egyedi Szennyvízgyűjtő és -kezelő Rendszerek engedélyezésére, építésére, nyilvántartására, ellenőrzésére, üzemeltetésére és karbantartására vonatkozó feltételeket.

A jelen rendelet értelmében, azon természetes és jogi személyek, akik a tulajdonukban lévő területeken a megfelelő egyedi szennyvíztisztító rendszert (SIA) használják, kötelesek regisztráltatni magukat a Megfelelő Egyedi Szennyvízgyűjtő és -kezelő Rendszerek Nyilvántartásába a csatlakozást követő 120 napon belül.

Sepsiszentgyörgyön is létrehozták a Megfelelő Egyéni Szennyvízgyűjtő és -kezelő Rendszerek Nyilvántartását.

A regisztrációhoz szükséges formanyomtatványok az önkormányzat Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató Irodájában igényelhetők, vagy online letölthetők: szennyvíztisztításra ITT és szennyvízgyűjtésre ITT.

Figyelem! A regisztrálási kötelezettség azon tulajdonosok számára is kötelező, akik a vonatkozó törvény hatálybalépése előtt csatlakoztatták ingatlanjaikat a megfelelő egyedi szennyvíztisztító rendszerre. A regisztráció határideje 2022. december 23.

Minden megfelelő egyedi rendszer esetében, szennyvíziszap eltávolítását kötelező egy erre jogosult szennyvízkezelő vállalattal elvégeztetni.

A kötelezettség elmulasztása szabálysértésnek minősül, és a 714/2022-es kormányhatározat értelmében 5 000 lej és 10 000 lej közötti pénzbírsággal büntetendő.

A Megfelelő Egyedi Szennyvízgyűjtő és -tisztító Rendszerek kialakításai csak akkor engedélyezhetők, ha a közcsatorna-hálózat kiépítése környezeti vagy gazdasági okokból nem lehetséges. A természetes vagy jogi személyek számára, beleértve azokat is, akik saját vízellátó rendszerrel rendelkeznek, az újonnan létrehozott közcsatorna-rendszerek üzembe helyezéséig a megfelelő egyéni rendszerek engedélyezhetők. A közcsatorna-rendszerre, annak létrehozásától számított egy éven belül kötelező csatlakozni.

A megfelelő egyedi rendszerek engedélyezése, az egyedi szennyvíztítás módjától függetlenül, a jogszabályoknak megfelelően kiadott építési engedély által történik.

A megfelelő egyéni rendszerek kiépítését úgy kell elvégezni, hogy ezáltal megelőzzék a környezetszennyezést  és biztosítsák az emberi egészség védelmét.  Ezek a rendszerek szabványosított, előre gyártott berendezéseket és/vagy szerkezeteket tartalmazhatnak.

A megfelelő egyedi rendszerek tulajdonosai, akik megtisztítják a szennyvizet és közvetve vagy közvetlenül juttatják azt talajfelszín fölötti vagy alatti víztestbe, az erre vonatkozó vízgazdálkodási engedélyt 2023. május 26-ig kötelesek beszerezni.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában