hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Antal Árpád polgármester: „Pontosan betartottuk a törvényt, így újraindítjuk Sepsiszentgyörgy zászlajának elfogadtatási eljárását”

2023.02.22

Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere döbbenettel vette tudomásul a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék döntését, amely szerdán megsemmisítette az önkormányzat zászlaját jóváhagyó kormányhatározatot.

„Betűről betűre betartottuk a törvényt! Úgy véljük, hogy az önkormányzat zászlaja nem egynemzetiségű, és azok, akik megtámadták a zászlót, valójában a város címerét támadták meg, amelyet a kormány már 2007 óta jóváhagyott, az országos heraldikai bizottság szakvéleményezése mellett. Újraindítjuk az elfogadtatási eljárást, mert Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsának határozatát nem semmisítették meg, csak a kormányhatározatot” – nyilatkozta Antal Árpád polgármester, hangsúlyozva, hogy ő és az önkormányzat csapata nem adja fel és tovább harcol a saját zászló jogáért.

Fontos kiemelni, hogy a törvény értelmében Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa szinte egyhangúlag döntött a zászlótervről, beleértve a román közösséget képviselő helyi tanácsosok egy részének szavazatát is. Az elsőfokú bíróság, hatáskörét túllépve, a zászló reprezentatív jellegéről döntött és nem vette figyelembe, hogy a helyi ügyekben az egyetlen illetékes testület a Helyi Tanács.

„Úgy gondoljuk, hogy egy település zászlaja nem lehet etnikai jellegű, nem képviselheti kizárólag egyik vagy másik népcsoportot, hanem az egész települést kell képviselnie, és ebben a kontextusban úgy véljük, hogy nincs megfelelőbb szimbólum, mint Szent György képmása, a szent, akiről a település a nevét kapta és aki a város védelmezője is egyben” – tette hozzá Antal Árpád polgármester.

A Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék döntése annál is inkább meglepő, hogy decemberben egy hasonló esetben, Kovászna megye zászlaját érintő ügyben a bíróság a megyei tanácsnak adott igazat, elutasítva a fellebbezést, a zászló pedig hivatalos maradt.

 

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában