hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Aszfaltozási munkálatok 15 útkereszteződésben Sepsiszentgyörgyön

2025.07.23

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata folytatja az úthálózat korszerűsítését, a forgalom és a tömegközlekedés rendszerezését és hatékonyabbá tételét célzó, európai uniós forrásból finanszírozott projekt keretében.

A munkálatok összesen 15 útkereszteződést érintenek városszerte. A korszerűsítések azért szükségesek, mert az új jelzőlámpákkal ellátott útkereszteződések némelyikében rossz állapotban van az aszfalt, illetve azért, hogy ezekre a helyszínekre új útburkolati jeleket fessenek.

Az első szakaszban az alábbi helyszíneken marták fel az aszfaltot: Kós Károly utca – Kórház utca; Kriza János utca – Szabadság utca; Gyár utca – Kós Károly utca; Vasile Goldiș utca – Andrei Șaguna utca; Vasile Goldiș utca – Kórház utca; Akácos utca – Stadion utca; Gólyai utca – Tavasz utca.

A tervek szerint a következő napokban sor kerül mind a hét említett kereszteződés újraaszfaltozására, szintén a fent említett sorrendben, az első kettő már el is készült.

Ugyanakkor a következő időszakban, a közúti forgalom akadályozása nélkül, előkészítő munkálatokat (aszfaltmarás) végeznek további nyolc útkereszteződésben: 1918. December 1. utca – Nicolae Bălcescu utca; Grigore Bălan tábornok út – Csíki utca – Templom utca; Grigore Bălan tábornok út – Olt utca; Építők utca – Păiuș Dávid hadnagy utca; Păiuș Dávid hadnagy utca – Rompetrol környéke; 1918. December 1. utca – Moto-Velo környéke; 1918. December 1. utca – Sport utca; 1918. December 1. utca – Grigore Bălan tábornok út.

Az útkereszteződések felújítása után sor kerül a járdák javítására is, azokban az esetekben, ahol ezekre szükség van, mert megrongálódtak a közlekedési lámpák telepítése során. A közlekedési lámpák szintén a városi forgalomirányítási rendszer korszerűsítésének részét képezik.

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.