hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Átlépte a három ezrelékes küszöbértéket a fertőzöttségi arány Sepsiszentgyörgyön

2021.10.04

Kötelezővé válik a zöld tanúsítvány felmutatása bizonyos tevékenységek esetén

A koronavírusos megbetegedések előfordulási aránya Sepsiszentgyörgyön meghaladta a három ezreléket, ezért számos intézkedést és korlátozást vezettek be a fertőzések terjedésének megakadályozása érdekében.

A Megyei Készenléti Bizottság által elfogadott határozat értelmében október 4-től Sepsiszentgyörgyön több tevékenység lebonyolításához kötelezővé válik a zöld tanúsítvány.

Az tanúsítvány igazolja, hogy az illető személy be van oltva, rendelkezik negatív teszttel, vagy az elmúlt hat hónapban átesett a fertőzésen. A kormány által elfogadott határozat értelmében, a három és hat ezrelék közötti fertőzöttségi arányú településeken minden tizenkét év feletti személynek kötelező felmutatni a zöld tanúsítványt bizonyos tevékenységek esetében.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata újból felszólítja a lakókat, hogy tartsák be járványügyi előírásokra vonatkozó szabályokat.

A zöld tanúsítvány a következő esetekben kötelező:

  • sporttevékenységek szervezése esetén minden zárt és nyílt területen, a nézőtér legtöbb 30 százaléka foglalható el, továbbá kötelező a legkevesebb 1 méteres távolság betartása a személyek között és a védőmaszk viselése,
  • a mozi, az előadó- és koncerttermekben történő tevékenységek szervezése esetén, a nézőtér legtöbb 50 százalékos telítettségével, a távolság betartása és a védőmaszk viselése mellett,
  • a zártkörű rendezvények (esküvők, keresztelők stb.) szervezésekor, ahol legtöbb 200 fő vehet részt zárt területen, személyenként biztosítva legkevesebb 2 négyzetméteres területet,
  • felnőtteknek szóló képzések és műhelymunkák szervezése esetén, beleértve az európai alapokból finanszírozott projektek megvalósítása céljából szervezett eseményeket, amelyeken legtöbb 150 fő vehet részt zárt területen, és legtöbb 200 fő szabadtéren. Személyenként legkevesebb 2 négyzetméter területet szükséges biztosítani, kötelező a védőmaszk viselése és az egészségügyi minisztérium által kibocsátott rendeletben meghatározott egészségügyi szabályok betartása,
  • a konferenciák szervezése esetén, amelyek legtöbb 150 fő részvételével valósulhatnak meg zárt térben, személyenként legkevesebb két négyzetméter területen, védőmaszk viselése mellett, valamint az egészségügyi minisztérium által kibocsátott rendeletben meghatározott egészségügyi szabályok betartásával,
  • találkozókon és tüntetéseken, amelyeken legtöbb 100 fő vehet részt,
  • az éttermek és kávézók kinti és zárt tereiben, amelyek legtöbb 50 százalékos kapacitással működhetnek 5:00 és 2:00 óra között,
  • a bárokban és éjszakai klubokban, amelyek legtöbb 30 százalékos működési kapacitassal tartanak nyitva 5:00 és 2:00 óra között,
  • a szerencsejáték-termekben, amelyek 50 százalékos működési kapacitással fogadják a vendégeket, 
  • a fedett uszodákban, amelyek működése befogadóképességük 50 százalékáig engedélyezett,
  • a zárt térben lévő, gyermekek számára kialakított játszótermekben, amelyek nem haladhatják meg az 50 százalékos működési kapacitásukat ésl 5:00 és 24:00 óra között tarthatnak nyitva, 
  • a játéktermekben 5:00 és 2:00 óra között, amelyek legtöbb 50 százalékos kapacitással működhetnek.
Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön