hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Az első adventi gyertya meggyújtása Sepsiszentgyörgy Főterén 

2025.11.24

Hamarosan elkezdődik a téli ünnepi időszak, Sepsiszentgyörgyön november 30-án, 19:30-kor veszi kezdetét az első adventi gyertya meggyújtásával. A Főtéren elhelyezett óriási adventi koszorú az idén új díszítést kap, amelyet helyi művészek készítenek. Ugyanazon a hétvégén gyúlnak fel a város több utcájában az ünnepi fények is, amelyek idén több új látványelemmel gazdagodtak.

Sepsiszentgyörgyön az adventi gyertyagyújtás mára a város egyik legkedveltebb közösségi eseményévé vált, a gyertya meggyújtására a Főtéren felállított óriás adventi koszorún idén is sor kerül. Az ünnepség során karácsonyváró dallamok, kórusművek és ünnepi beszédek hangzanak el, melyek meghittebbé varázsolják az eseményt. 

Az ünnepség 19:30-kor kezdődik a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium elemi osztályos tanulóinak kóruselőadásával, felkészítő tanár Dénes Előd. Ezt követi Antal Árpád polgármester ünnepi beszéde. 

Ezután a résztvevők a Kováts András Fúvósegyesület rézfúvósainak ablakkoncertjét hallhatják, majd a program fő mozzanataként az első adventi gyertyát Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere gyújtja meg, amelyre Dénes Katinka református lelkipásztor adja áldását. A műsort a Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyermekkórusának előadása zárja, karvezető: Lőfi Gellért. 

A városlakókat arra kérjük, hogy hozzanak magukkal gyertyát, hogy megszentelt lánggal térhessenek haza, és otthonaikban is megőrizzék az adventi fény üzenetét. Gyertyát a szervezők a helyszínen is osztogatnak, emellett meleg teát és mézespogácsát kínálnak a résztvevőknek. 

A város idén is két óriási adventi koszorúval készül, az egyik a Főtéren lesz elhelyezve, ami idén új díszítést kap, míg a másik az Állomás negyedi körforgalomban kap helyet, hogy az ott élők is közelebb érezzék magukhoz az ünnepre hangolódás meghitt pillanatait. Az óriási adventi koszorú állításának hagyománya 2010-ben indult, és azóta minden évben közösen ünnepel a város. 

Szervezők: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Kónya Ádám Művelődési Ház

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.