hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Egyelőre felfüggesztik a vízkizárást – amennyiben a lakóbizottságok betartják az ígéreteiket, megoldódik a helyzet

2023.07.05

Kedélyeket borzoló, áldatlan helyzet érhet véget Sepsiszentgyörgyön: a Közüzemek Rt. és a lakótársulások az esetek többségében már találtak megoldást az adósságok rendezésére. Az elmúlt két hétben, amióta az első vízelzárás megtörtént, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata, a Közüzemek Rt. és a lakótársulások intenzív tárgyalásokat folytattak annak érdekében, hogy minél hamarabb beszüntessék az 1,5 millió lejes adósság behajtása miatt kialakult kényszerhelyzetet. A tárgyalások eredményeként, közös megállapodás értelmében, azokban az esetekben, ahol fizetési és együttműködési hajlandóság mutatkozott, megszűntetik a vízelzárást.

A Sepsiszentgyörgy Önkormányzatával hozott közös döntés szerint a vízszolgáltatás július 5-től újraindult az egész városban, a Közüzemek Rt. a figyelmeztető kizárásokat követően várja a következő 60 nap elteltét, ugyanis ennyi a lakótársulások számára a fizetési határidő – amennyiben a keretszerződésbe foglalt összegeket törlesztik, úgy a szolgáltatás továbbra is üzemel majd, amennyiben nem, úgy újabb vízelzárásra kerül sor.

Kozsokár Attila igazgató hangsúlyozza: „A víz elzárása bármennyire is kellemetlen, az egyetlen megoldás volt, amely eredményeket szült: a korábban felhalmozott, 1,5 milliós adósság mára 1 millióra csökkent. Tisztában vagyunk azzal, hogy ekkora összeget nem lehet egyik pillanatról a másikra eltűntetni, ezért a nagyon nagy összegekkel tartozó lakótársulásokkal tárgyalunk egy szerződésról a korábbi tartozások ütemterv szerint történő rendezésére, illetve ahol ezt nem lehetett, ott alternatív megoldásokban gondolkozunk. Az utóbbiban nagy segítség, hogy Sepsiszentgyörgy önkormányzata jelezte, hogy közvetítő szerepet vállal köztünk és két lakótársulás közt, a Váradi 13. és a Căminului 27. közt.

A vízszolgáltatás felfüggesztése óta az érintett 16 lakótársulásból 5 teljes egészében törlesztette tartozásait, 3 lakótársulással új keretszerződést kötöttek, 2 lakótársulással folyamatban van a tárgyalás, 2 esetben az egyes lakások kizárása történt meg, illetve 1 esetben folyamatban van a lépcsőházi vízhálózat olyan irányú átalakítása, hogy ez lehetségessé váljon, 2 esetben a polgármesteri hivatal közvetítésére fog sor kerülni és 1 esetben az adósság 1000 lej alatti, amelynek törlesztésére van ígéret.

Úgy érzem, hogy jó irányba indultunk el, reméljük, hogy nem kell újabb drasztikus lépésre elszánnunk magunkat szeptemberben és szép lassan a történelmi adósságok is megszűnnek” – összegezte a helyzetet Kozsokár Attila.

Közüzemek Rt.
Sajtóiroda

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön