hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Elkezdődik az egykori Bodok szálloda lebontása

2025.05.08

A munkálatok legfeljebb 6 hónapig tartanak, a kivitelező cég igyekszik úgy elvégezni a bontási munkálatokat, hogy azok a legkevésbé zavarják a sepsiszentgyörgyiek mindennapjait.

Sepsiszentgyörgy központjában található egykori Bodok szálló bontási szakaszba lép. A jövő héten az önkormányzat átadja a munkaterületet annak a kolozsvári cégnek, amely megnyerte a közbeszerzést, ezt követően pedig kiadják a munkakezdési parancsot is. A kolozsvári cég nagy tapasztalattal rendelkezik, kifejezetten bontási munkálatokra szakosodott.

„Lezárult a közbeszerzési eljárás és megtörtént a szerződéskötés az egykori Bodok szálloda bontására. Egy megbízható kolozsvári cég nyerte el a munkát, amely bontásokkal foglalkozik, és az általuk ajánlott összeg nagyjából a tervező által becsült érték felének felel meg. A munkakezdési parancsot jövő héten adjuk ki” – nyilatkozta Antal Árpád polgármester.

A munkálatok ütemezése:

  • Első hónap: megtisztítják az épület belső tereit, eltávolítják a vezetékeket, csöveket, ablakokat és más elemeket, valamint a szálló körüli területet is kitakarítják.
  • 2–3. hónap: megkezdődik az épület bontása nagyméretű markológép segítségével. A keletkezett törmeléket az Illyefalva irányában található hulladéklerakóba szállítják, ahol ledarálják, majd földutak karbantartására használják fel.
  • 4–6. hónap: az egykori szálló alapjának eltávolítása és a terület rendezése történik.

A szerződés teljes időtartama hat hónap, a tervek szerint az első három hónap alatt az épület teljes egészét sikerül majd lebontani.

A munkálatokkal járó kellemetlenségek csökkentése érdekében a nagyobb volumenű munkák a nyári vakáció idejére esnek, amikor a város kevésbé lesz forgalmas, a bontás során keletkező por csökkentésére vízágyúkat fognak használni.

Az egykori szálloda helyén az önkormányzat kezdetben parkolót tervez kialakítani, a jövőben pedig egy új, korszerű kulturális központ épül majd ide.

Ez az intézkedés fontos lépést jelent Sepsiszentgyörgy belvárosának megújulásában, lehetőséget teremtve arra, hogy egy elhagyatott tér kulturális és közösségi vonzerővé váljon.

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé