hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Ezentúl kizárólag elektronikus személyi igazolvány igényelhető a Személyi Nyilvántartó Osztályon Sepsiszentgyörgyön

2025.07.07

Az új okmányok ingyenesek, azonban nem igényelhetők sürgősségi eljárással.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata tájékoztatja a lakókat, hogy kizárólag új, chippel ellátott  elektronikus személyi igazolvány igényelhető a Személyi Nyilvántartó Osztályon. Az új típusú igazolvány bevezetésével a lakosság számára egyszerűbbé és biztonságosabbá válik a személyazonosság igazolása. Az e-személyi átvételekor a rendszer akadozhat a nem megfelelő működés miatt, ezért a Polgármesteri Hivatal munkatársai a lakók türelmét és megértését kérik. 

Az újfajta okmánynak számos előnye van, többek között digitális hozzáférést biztosít különféle kormányzati platformokhoz, és használhatók úti okmányként is. Programálni online lehet IDE kattintva a szükséges dokumentumok listája is ezen az oldalon található. A dokumentumokat eredetiben szükséges felmutatni. 

A lakók bármikor kicserélhetik a régi személyi igazolványukat az új típusú okmányra. Az első elektronikus személyi igazolvány igénylése teljesen ingyenes és az okmány a gyerekek számára is kérhető, ami az Európai Unión belül az útlevelet is helyettesítheti. Azonban ha a 14 éves kor betöltése előtt igénylik, annak ellenértéke 67 lej (ha a 14. születésnap előtt 30 napban igénylik akkor ingyenes).

Az e-személyit nem lehet sürgősségi eljárással igényelni. Az új típusú igazolványok kiállításának határideje 30 napig tarthat, a rendszer sms-ben értesíti az igénylőket, amikor elkészültek a kártyák. A Személyi Nyilvántartó Osztály munkatársai felhívják a figyelmet, hogy érdemes 2-3 napot várni az üzenet érkezését követően, mielőtt bemennek átvenni az új igazolványokat, mert a rendszer az üzenetet Bukarestből küldi és még időbe telik, míg a kártyák a sepsiszentgyörgyi székhelyre megérkeznek.

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.