hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Gyorsan terjed a koronavírus Sepsiszentgyörgyön

2020.10.14

 

Sepsiszentgyörgyön magas a koronavírus terjedésének mértéke, az elmúlt 14 napban meghaladta 1,5-öt az ezer lakosra jutó igazolt koronavírus-fertőzések száma.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata újabb felhívást intéz a városlakók felé, hogy vegyék komolyan a szakemberek javaslatait és tartsák be a járványvédelmi intézkedéseket: távolságtartás más személyektől, a zsúfolt helyek elkerülése, maszkviselés és a kezek rendszeres fertőtlenítése.

A Megyei Vészhelyzeti Bizottság 2020. október 14-i rendkívüli ülésén figyelembe véve, hogy az elmúlt 14 napban meghaladta az 1,5-öt az ezer lakosra jutó igazolt koronavírus-fertőzések száma, az alábbi, Sepsiszentgyörgyre vonatkozó szigorításokról döntött: 

a) kötelező a védőmaszk viselése a zárt közterekben, kereskedelmi egységekben, közszállítási eszközökön és a munkahelyeken;

b) kötelező a védőmaszk helyes viselete, úgy hogy az orrot és a szájat is eltakarja minden 5 éven felüli személynek a nyílt köztereken, például a piacokon, vásárokon, várakozóhelyeken (buszmegállókban, vasúti pályaudvaron), azokon a helyszíneken, ahol ünnepi események, zarándoklatok zajlanak, a turisztikai célpontok környékén, a kereskedelmi egységek gyalogos övezeteiben, az oktatási intézmények 50 méteres körzetében;

c) a szabadtéri közterületek tulajdonosai/ügyintézői kötelesek a maszk viselésére vonatkozó figyelmeztető táblákat kifüggeszteni;

d) az egyházi eseményeken csak a helyi lakosok vehetnek részt, betartva a távolságtartás és a járványvédelmi intézkedéseket;

e) a nyilvános és privát rendezvényeket (koncerteket, előadásokat, vásárokat, sport- és szabadidős eseményeket) kizárólag az érvényben lévő járványügyi szabályok betartásával lehet megszervezni;

f) a közintézmények és a kereskedelmi egységek kötelesek úgy megszervezni a tevékenységüket, hogy az épületbe való belépéskor biztosítsák a járványügyi szűrést és a kézfertőtlenítés lehetőségét a személyzet  és a látogatók számára egyaránt;

g) minden Sepsiszentgyörgy területén működő közintézmény és kereskedelmi egység köteles elemezni a munkavégzés menetét annak érdekében, hogy lehetőséget biztosítson az otthoni munkavégzésre, ahol pedig ez nem kivitelezhető, javasolt a munkaprogram átszervezése;

h) határozottan javasolt a különösen veszélyeztetett csoportba tartozó személyeknek (idősek, krónikus betegségben szenvedők), hogy kerüljék a zsúfolt közterületeket;

i) határozottan javasolt a tömbházak közös felületeinek, a felvonók és a lépcsőházak fertőtlenítése a lakótársulások által, a helyi önkormányzat támogatásával;

j) fokozott ellenőrzésekre kerül sor a kötelező előírások betartására vonatkozóan (maszkviselés, kötelező távolság betartása a zsúfolt területeken és a közbiztonsági szervek beavatkozása).

Amennyiben az elkövetkezendő időszakban is növekedni fog a koronavírusos megbetegedések száma, a helyzet újraelemzését követően újabb szigorító intézkedéseket vezetnek majd be a 136/2020-as számú Törvény értelmében. 

A Megyei Vészhelyzeti Bizottság határozata INNEN tölthető le.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön