hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Hétfőn indul a Lábbusz program – Sétálj te is az iskoládba!

2021.05.12

 A mi városunk, a mi felelősségünk!

Május 17-én, hétfőn indul Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának Lábbusz elnevezésű programja, amelynek keretében arra biztatják a sepsiszentgyörgyi családokat, hogy a tanulók gyalog járjanak iskolába, hiszen ez az egyik legbiztonságosabb, legegészségesebb és legviccesebb módja a reggelek indításának. A programban résztvevő gyermekek előre meghatározott időben és gyűjtőpontokban találkoznak, ahonnan felnőttek kíséretében jutnak el gyalog az iskolába.

A Lábbusz fantázianevet viselő program egy felnőtt önkéntesek segítségével megvalósuló csoportos kezdeményezés, melynek célja, hogy sétálásra ösztönözze a 6–10 éves, iskolás gyermekeket. A fizikai aktivitás és a rendszeres testmozgás javítja a tanulmányok során nyújtott teljesítményt és a szociális készségeket, továbbá erősíti az érzelmi kontrollt és az önbizalmat.

Mivel egyre kevesebb diák jár gyalog iskolába, illetve egyre többen közlekednek a szüleikkel, ez nem csak az önállóságot és az aktivitást csökkenti, hanem az autók számának növekedésével a légszennyezettség is növekszik az iskola környezetében. A Lábbusz program alternatívát nyújt az iskolák és a gyermekek otthona közötti közlekedésre és növeli a tanulók fizikai aktivitását.

A gyerekek minden héten más felnőtt „buszsofőr” (sportolók, színészek, politikusok, pedagógusok, orvosok, intézményvezetők, a sajtó képviselők, civil szervezetek, egyesületek stb.) kíséretében jutnak el az iskolákba. A menetrend előre meghatározott útvonalakon halad át, az indulás minden reggel 7:30-kor történik az alábbiakban felsorolt, a helyszínen sárga színnel kijelölt gyűjtőpontoktól, ahol az önkéntesek várják majd a gyerekeket. Minden csoportot két felnőtt kísér, az első héten sportolók lesznek a buszvezetők.

A Lábbusz program menetrendje

A Lábbusz a következő gyűjtöpontoktól az alábbi útvonalakon halad át, amely felsorolt iskolákat érintve:

  1. Útvonal
  • 7:30 Lidl üzlet mögötti parkoló
  • 7:35 volt Söröző buszmegálló 
  • 7:45 Székely Mikó Kollégium
  • 7:50 Erzsébet park  
  • 7:55 Mikes Kelemen Elméleti Líceum
  • 8:00 Mihai Viteazul Főgimnázium
  1. Útvonal
  • 7:30 Kálvin tér
  • 7:40 Plugor Sándor Művészeti Líceum
  • 7:50 Erzsébet park  
  • 7:50 Székely Mikó Kollégium
  • 7:55 Mikes Kelemen Elméleti Líceum
  • 8:00 Mihai Viteazul Főgimnázium
  1. Útvonal
  • 7:30 Szabó Kati Sportcsarnok
  • 7:35 Váradi József Általános Iskola
  • 7:40 buszmegálló a Domb utcai útkereszteződésnél
  • 7:45 Tervező intézet 
  • 7:50 Erzsébet park  
  • 7:50 Székely Mikó Kollégium
  • 7:55 Mikes Kelemen Elméleti Líceum
  • 8:00 Mihai Viteazul Főgimnázium

FONTOS! Az előre meghatározott időpontok, az indulás időpontját kivéve, változhat a csoport gyorsaságától függően.

A szervezők várják az önkéntes felnőttek jelentkezését, akik szívesen elkísérnék reggelente a Lábbusz programban résztvevő gyerekeket. Jelentkezni, észrevételeket és visszajelzéseket küldeni a programmal kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken lehet megtenni: Székely Kincső, programfelelős, telefonszám: 0744830819, e-mail cím: kincso.szekely@sepsi.ro.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön