hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Zárva lesznek a kulturális intézmények és a szabadidős létesítmények

2020.03.11

Elővigyázatossági intézkedésként, a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében 2020. március 11. és 22. között Sepsiszentgyörgyön bezárják a kulturális intézményeket, a sport és szabadidős létesítményeket, valamint a bölcsődéket, és óvatosságra intik az egyházakat is.

A Helyi Készenléti Bizottság által, március 11-én délelőtt hozott döntések a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében születtek. Sepsiszentgyörgyön jelen pillanatban nincs COVID-19 vírussal fertőzött beteg, 20 személy pedig otthoni elkülönítésben tartozkódik, két hetes megfigyelés alatt.

A határozat értelmében bezárnak a városban működő kulturális intézmények, így a Tamási Áron Színház, Cimborák Bábszínház, M Studio, Andrei Mureșanu Színház, Háromszék Táncegyüttes, Kónya Ádám Művelődési Ház és a Művész Mozi is. Továbbá a Bod Péter Megyei Könyvtár, a Székely Nemzeti Múzeum, a Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma, a Székelyföldi Vadászati Kiállítás, a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér és a az Erdélyi Művészeti Központ is.

Fotó: Vargyasi Levente

Ugyanakkor a Sepsi Rekreatív Rt. és a Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala által működtetett sport- és szabadidős létesítmények egy része sem lesz nyitva, ezek a következők: a városi uszoda, a sugásfürdői kezelőközpont és a Sugás Spa, a Sepsi Aréna melletti fedett műjégpálya.

A tanügyi intézményekben már szünetel az oktatás, így a városban működő bölcsődék sem fogadják a gyermekeket. A sürgősségi intézkedések között szerepel a Zathurecky Berta Idősek Otthonába való idegen személyek belépésének korlátozása és a nappali tevékenységek felfüggesztése.

Fotó: Vargyasi Levente

Az Önkormányzat kérvényezte a kormánynál a kedvezményes adófizetés március 31-ei határidejének meghosszabbítását, annak érdekében, hogy a következő időszakba ne alakuljanak ki nagy sorok a Közpénzügyi Igazgatóságon. Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala az adóügyek távolsági intézését javasolja, a lakóknak lehetőségük van az online adófizetésre, illetve a nyilatkozatok elektronikus úton való elküldésére.

A Helyi Készenléti Bizottság továbbá felhívja az egyházi intézmények figyelmét, hogy korlátozzák a nagyobb  csoportok belépését az általuk szervezett eseményekre.

A Helyi Készenléti Bizottság tagjai közül a március 11-i ülésen részt vettek Sepsiszentgyörgy polgármestere, alpolgármesterei, a városgondok, jegyző, a Városgazdálkodási Igazgatóság vezetője, továbbá a következő intézmények képviselői: Kovászna Megyei Tanfelügyelőség, Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgösségi Kórház, Multitrans Rt., Közüzemek Rt., Kovászna Megyei Építészeti Főfelügyelőség, Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság, Distrigaz Sud Rețele Rt., Electrica Áramszolgáltatási Vállalat és a Kovászna Megyei Vízügyi Hivatal.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön