hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Szigorító intézkedések az ügyfélfogadásban

2020.03.13

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata további, az ügyfélfogadással kapcsolatos szigorító intézkedéseket vezetett be a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében. Az intézkedések mindaddig érvényben lesznek, amíg a járványveszély tart.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kérést fogalmaz meg a lakószövetségek felé, amelynek értelmében a sepsiszentgyörgyi lakosok mostantól előzetes telefonos programálás alapján kérhetnek időpontot a közköltség kifizetésére. Az önkormányzat a munkaprogram meghosszabbítását is kérvényezi a lakótársulásoktól a torlódások elkerülése végett.

A korlátozó intézkedések idején, az esketéseken csak a pár, a tanúk, a szülők, testvérek, illetve gyerekek vehetnek részt. Ha van rá  lehetőség, javasoljuk, hogy az esketési ceremóniát kinti térben szervezzék meg, a kinti esketések esetében a hivatal eltörli a fizetési kötelezettséget.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata vezetőségének fogadóórái telefonon zajlanak, a lakók telefonhívással jelenthetik be a problémáikat, kérjük csak a legsűrgősebb esetekben tegyék ezt. A vezetőség vissza fog hívni minden személyt a válasszal. Antal Árpád-András polgármesterhez a 0267 311243-as telefonszámon, Sztakics Éva-Judit alpolgármesterhez a 0267 316365-ös telefonszámon, Tóth-Birtan Csaba alpolgármesterhez pedig a 0267 316901-es telefonszámon lehet jelentkezni.

A hivatal ügyfélfogadó irodájában kérjük szintén csak a legsűrgősebb ügyeket intézzék, a helyiségbe csak annyi ember léphet be ahány kolléga van az irodában, a többiek kérjük kint várakozzanak.

Az önkormányzat már kérvényezte a kormánytól, hogy az adók kifizetése esetében hosszabbítsa meg a kedvezményes kifizetési március 31-i határidőt, ezért kérjük kerüljék a torlódást a Közpénzügyi Igazgatóságon.

A Személyi Nyilvántartó Osztály Anyakönyvi Részlegén az átiratásokat kizárólag a sűrgős esetekre korlátozzák, azok tekintendők sürgős eseteknek, amelyek határideje március 31-ig lejár.

Március 13-án, pénteken 14 óráig Sepsiszentgyörgyön 2 személy van karanténban, 27 személy pedig lakhelyi elkülönítésben.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön