hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

30 millió lej uniós forrásból fejlesztjük tovább Sepsiszentgyörgyöt

2020.03.23

Közel 30 millió lejre pályázott sikerrel Sepsiszentgyörgy Önkormányzata: az Európai Regionális Fejlesztési Alaptól nyert összegből sportpályákat és óvodákat, bölcsődét építenek, felújítják a Berde Áron Szakképző Líceumot, és az Állomás negyedi tavat,  illetve környékét is rendbe teszik. A fejlesztésekre szánt uniós pénzek most az eddiginél is fontosabbak, hiszen a koronavírus-járvány gazdasági visszaesést is okoz. 

A közel 30 millió lej értékű támogatási szerződéseket Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Simion Creţu, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatója írták alá.

„Az elmúlt időszakban számos programot indítottunk el, amelyek a város fejlődését szolgálják. Szeretnénk újjáépíteni és modernizálni a különböző tanintézményeinket, szabadidős központjainkat, hogy a fiatalok bekapcsolódjanak a város életébe, hogy otthonos, korszerű óvodák, iskolák és sportlétesítmények jöjjenek létre. Most azonban az a legfontosabb, hogy vigyázzunk egymásra. Meggyőződésem, hogy együtt túl tudunk lépni ezeken a nehéz időkön, és közösen örülünk majd a megvalósításoknak” – fogalmazott Antal Árpád polgármester.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának tíz aláírt szerződése van több mint 42,6 millió lej értékben. Ez az összeg hamarosan növekedni fog, miután négy másik pályázati kérelmet is elbírál a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség. Ezek összege több mint 130 millió lej, hangsúlyozta Simion Creţu.

„Ezek a vissza nem térítendő támogatások segítenek abban, hogy Sepsiszentgyörgy egy olyan dinamikus várossá váljon, ahol jó élni és jó letelepedni, ahol megéri tanulni és dolgozni. 17 Regio projektet fejeztünk be: több mint 55 millió lejt használtunk fel, hogy felújítsuk a városközpontot és több tanintézményt a 2007-2013 közötti időszakban”– tette hozzá a polgármester.

A 2014-2020-as időszakra szóló Regionális Operatív Program keretében bővítik és felújítják a Kőrösi Csoma Sándor Óvodát, újjáépítik az Orbán Balázs utcai 7-es számú Óvodát, valamint óvodát és bölcsődét építenek Szépmezőn. Ezekre a beruházásokra több mint 6,2 millió lejt fognak fordítani.

Több mint 3,1 millió lejt fordítanak a Berde Áron Szakképző Líceum külső rendezési munkálataira, és 19,6 millió lejből rendezik az Állomás negyedi tavat és környékét, illetve sportpályákat alakítanak ki a Csíki negyedben.

A jelenleg kiszáradt Állomás negyedi tó helyére közel 3 hektárnyi zöldövezetet létesítenek, a Păiuş David hadnagy utca felőli bejárat 14 parkolóval és zöldövezettel bővül. 1400 négyzetméter sétáló ösvényt, illetve szaladó-, kosárlabda- és futballpályát, de egy színpadot is építenek.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön