hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Ingyenes lomtalanítási kampány indul

2020.03.26

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a TEGA köztisztasági vállalattal közösen lomtalanítási kampányt indít, melynek célja az idők folyamán felhalmozott felesleges tárgyak ingyenes elszállítása.

A kijárási tilalmat figyelembe véve ez az időszak alkalmas arra, hogy rendet rakjunk lakásainkban, a régi felhalmozott kacatokat, melyeket évek során gyűjtögettünk és amelyek szükségtelenné váltak, véglegesen kidobjuk, legyen szó régi bútordarabokról, háztartási eszközökről, ruhákról, cipőkről és egyéb haszontalan eszközökről.

Antal Árpád polgármester kezdeményezésére a TEGA köztisztasági vállalat az így keletkező lomokat nem az ilyenkor esedékes lomtalanítási akció keretében szállítják el, hiszen az csak a szükségállapot után következhet be, hanem előzetes egyéni egyeztetések nyomán. A sepsiszentgyörgyi lakosok a 0267 310 123-as telefonszámon egyeztethetnek a lomok ingyenes elszállításáról.

Felmerült a kerti eredetű, nagyobb méretű, zöld hulladékok (nyesedék, nagyobb ágak) szállításának kérdése is: a TEGA arra kéri a kertes házak lakóit, hogy a hulladékszállítás napján helyezzék ki ezeket is, így ha nem is azonnal, de a lehető legrövidebb időn belül el lesznek szállítva.

A köztisztasági vállalat hulladékgyűjtési és elszállítási programja nem változik, minden a megszokott ritmus szerint működik a továbbiakban is.

A TEGA vezetősége kitért az intézményi karanténban tartózkodó, illetve a házi elkülönítésbe vonult személyek esetére is. Az érintett helyszínekről nem a TEGA, hanem egy veszélyes hulladékok szállítására szakosodott cég viszi el a hulladékot.

“Annak érdekében, hogy a vírus terjedését elkerüljük, az intézményes karanténban, illetve a házi elkülönítésben lévő személyeket arra kérjük, hogy a szokottól eltérően ne gyűjtsenek szelektíven, hiszen az így gyűjtött anyag sok kézen átmegy. Bár nem környezetbarát eljárás, de az azonnali egészségügyi következmények veszélye most nagyobb, szükség esetén a szabályt jobb mellőzni” – hangsúlyozta Máthé László, a TEGA köztisztasági vállalat igazgatója.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön