hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Megvannak Sepsiszentgyörgy legsportosabb osztályai

2020.03.27

Ahogyan a hagyományos oktatást és sok más tevékenységet is fel kellett függeszteni a koronavírus-járvány miatt, így a tavaly ősszel útjára indított BAJNOKOK OSZTÁLYA – Sepsiszentgyörgy legsportosabb osztálya verseny is szünetel. A Diákok éve keretében zajló bajnokság iskolai szakasza azonban még februárban véget ért, a diákok pedig hősiesen küzdöttek. A megszerzett pontok összesítse után kiderült, melyek a legsportosabb középiskolai osztályok a városban. Minden résztvevőnek gratulálunk.

Fotó: Kristó-Gothárd Hunor

A bajnokság első szakasza 2019 őszén kezdődött és idén februárig tartott, ebben a szakaszban a sportvetélkedők az iskolákon belül zajlottak, minden évfolyam tíz különböző versenyszámban mérkőzött meg. Az osztályok többek között atlétikában, kosárlabdában, labdarúgásban, erőgyakorlatokban és ügyességi versenyekben tették próbára magukat. A pontozás során számított a diákok aktív jelenléte, illetve az is, hogy iskolán kívül sportolnak vagy sem, és szabadidejükben mennyi időt szánnak a mozgásra.

Az eredmények összesítése után, a iskolai szakaszban a rangsor a következőképpen alakult:
Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola: 

  • IX. B
  •  X. A
  • XI. A
  • XII. B

Constantin Brâncuşi Szaklíceum: 

  • IX. C
  • X. B
  • XI. B
  • XII. A

Mihai Viteazul Főgimnázium: 

  • IX. A
  • X. B
  • XI. D
  • XII. B

Mikes Kelemen Elméleti Líceum: 

  • IX. A
  • X. A
  • XI. C
  • XII. B

Plugor Sándor Művészeti Líceum:

  • IX. B
  • X. A
  • XI. B

Puskás Tivadar Szakközépiskola:

  • IX. A
  • X. B
  • XI. A
  • XII. B

Székely Mikó Kollégium:

  • IX. B
  • X. A
  • XI. A
  • XII. B

Református Kollégium:

  • IX. F
  • X. G
  • XI. F
  • XII. F


Mint arról már korábban beszámoltunk, a bajnokság során minden iskolának saját Sportnagykövete van, ők támogatják és képviselik az iskola diákjait. Sor került a Bajnok Mentalitás sorozatra is, amelynek keretében a Sportnagykövetek az iskolájuk diákjaival találkoztak és beszélgettek.

 

Fotó: Krisó-Gothárd Hunor

A Nagykövetek a kijárási tilalom ideje alatt is igyekeznek motiválni mentoráltjaikat, a Diákok éve közösségi oldalán futó videókon keresztül. Ezek segítségével az otthoni sportolási lehetőségekre is adnak tippeket.

Habár az eseménysorozat jelenleg a virtuális térbe költözött, a szervezők igyekszenek ezen a felületen is közösségi élményt teremteni a diákoknak és minél több fiatalt mozgásra buzdítani. Amint lejár a jelenlegi helyzet és azt a körülmények is megengedik, a szervezők tájékoztatják a résztvevőket a verseny  további alakulásáról.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön