hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Kezdik a koronavírus tesztelésre alkalmas laboratórium kialakítását

2020.04.03

Módosították és átszervezték a megyei kórház költségvetését, ugyanakkor a családorvosok védelmét szolgáló programot kezdeményezett Kovászna Megye Tanácsa csütörtöki ülésén. A megyei tanácsosok döntöttek arról is, hogy az elkövetkezőkben online tartják az üléseket.
 
A rendkívüli helyzetre való tekintettel átcsoportosították a költségvetési tételeket a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház esetében, összesen 1 258 000 lejt különítettek el, amelyből kétezer gyors tesztet és ezer PCR-tesztet, védőfelszereléseket és fertőtlenítőszereket vásárolnak. Az összeg tartalmazza azt a 300 ezer lejt is, amelyet annak az épületegyüttesnek az átalakítására fordítanak, ahol a hamarosan érkező PCR laboratórium működik majd. Ehhez több, elkülönített és speciálisan felszerelt teremre van szükség – tájékoztatott Tamás Sándor tanácselnök. A kórház kapott a központi költségvetésből további 120 ezer lejt, ezt belefoglalták a büdzsébe.

Kovászna Megye Tanácsa 150 ezer lejt fordít az emberek védelmét, a családorvosok biztonságát célzó programra. A Háromszéken működő családorvosi rendelőkben 103 orvos dolgozik, akik számára – az orvosi kamara kérésének eleget téve – védőfelszereléseket és fertőtlenítőszereket tartalmazó egységcsomagot biztosítanak. A megyei önkormányzat a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatósággal partnerségben indítja a programot.

Ugyancsak fontos határozat volt az, amely alapján a kórház rendelkezésére bocsátották az Árkosi Felnőttoktatási Központ szobáit, ezeket az egészségügyi személyzet díjmentesen igénybe veheti, hogy a fertőzés veszélyétől megóvják családtagjaikat.

A tanácsülés végén a testület tagjai és a megyei tanács vezetői egyöntetűen határoztak arról, hogy mindannyian 1000-1000 lejt adományoznak a megyei kórház alapítványának. „Nehéz időket élünk, amikor minden segítség jól jön. Köszönöm a testületnek, hogy egyöntetűen döntöttek a felajánlásról, ugyanígy köszönöm a háromszéki vállalkozóknak, civil szférának, de magánszemélyeknek is, hogy egyemberként fogtak össze és segítenek, ahol csak tudnak" – mondta el Tamás Sándor.

 
Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön