hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Minden családorvosi rendelőnek koronavírus-gyorsteszteket adott Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

2020.04.23

A családorvosi rendelők egyenként 25 darab koronavírus-gyorstesztet kapnak, ugyanakkor tesztelik a taxisokat és a lakóbizottságoknál dolgozó személyzetet Sepsiszentgyörgyön. Az Önkormányzat 5 575 darab koronavírus-gyorstesztet rendelt, ebből már megérkezett 1 575 darab.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata vérmintával működő koronavírus-gyorsteszteket, vásárolt helyi költségvetésből, hogy a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatósággal és a családorvosokkal közreműködve, minél több lakost tesztelhessenek le. A Polgármesteri Hivatal azokat a személyeket teszteli, akinek a tevékenységét az Önkormányzat szabályozza. Ugyanakkor 700 darab gyorstesztet adományba kapott a Polgármesteri Hivatal: 350 darabot a Combridge Kft., 350 darabot pedig KBS Sped Kft. részéről.

„Fontosnak tarjuk, hogy minél több személyt tudjunk tesztelni, hiszen így tisztább képet kapunk a járvány terjedésére vonatkozóan Sepsiszentgyörgyön. Köszönjük szépen az gyorsteszteket tartalmazó adományokat a helyi vállalkozóknak, Buksa Leventének és Csenteri Leventének.” - mondta Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere.

A Helyi Készenléti Bizottság szerdán hozott döntést arról, hogy azokat a személyeket is letesztelik, akik a mindennapi munkájuk során több ügyféllel érintkeznek, így a taxisokat és a lakóbizottságoknál dolgozó személyzetet, akiknél a közköltséget fizetik a lakók.

A lakóbizottságoknál dolgozó személyek tesztelésére április 23-án kerül sor a Polgármesteri Hivatal székhelyén, a taxisok esetében pedig április 23. és 29. között végzik el a teszteket a Sepsiszentgyörgyi Független Taxisok Szövetségének segítségével.

A koronavírus terjedésének megfékezése érdekében az Önkormányzat több intézmény számára is adományozott a COVID-19 vírus kimutatására szolgáló gyorsteszteket: 100 darabot a Kovászna Megyei Egészségügyi Igazgatóságnak, 50 darabot pedig a Kovászna Megyei Fogorvosi Kollégiumnak, azzal a céllal, hogy letesztelhessék azokat a pácienseket, akik sürgősségi esetekben veszik igénybe a fogászati rendelők szolgáltatásait.


Fotó: vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön