hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Sepsiszentgyörgyi karanténdal 51 helyi művész közreműködésével

2020.05.04

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának felkérésére 51 helyi művész fogott össze annak érdekében, hogy egy közös produkcióval örvendeztesse meg a sepsiszentgyörgyieket.

A videó a Szent György Napok fesztiválhétvégéjét hivatott valamelyest kárpótolni és május 1-jén, pénteken jelent meg a közösségi médiában. A Ne félj, csak élj! című dal a nyarat és a nagy találkozások hangulatát idézi és bátorítást nyújt a kijárási tilalom idején. Az énekesek mindannyian saját otthonukban vették fel a dalt, többségük mobiltelefonnal, ezzel is megmutatva, hogy a kreativitásnak és a művészetnek semmi sem szabhat korlátokat. 

A videó hatalmas sikert aratott a közönség körében, közel 150 ezren nézték meg és több mint kétezren osztották meg közösségi oldalukon.

A produkció egy igazi örömóda, melynek dalszövegét Kátai Judit, a sepsiszentgyörgyi Térerő zenekar énekese írta, román nyelvre Popa Anna, az Andrei Mureșanu Színház igazgatója dolgozta át, a zenét Kátai Judit és Sándor Tibor szerezték, a hanganyag a Popas Production stúdiójában készült, a videót pedig Ürmösi Levente Mihály és Kerekes Csanád (Misa Foto KFT) készítették.

A dal ITT hallgatható meg.

A dal Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának kezdeményezésére készült, koordinátorok: Barta Mónika, Kolcsár József.

Dalszöveg: Kátai Judit, román nyelvű átdolgozás: Popa Anna.

Zene: Kátai Judit és Sándor Tibor.

Résztvevő művészek: Maria Andraş, Daniel Ardeleanu, Balogh Tímea, Bedő Botond, Dancs Annamari, Dénes Dorottya, Erdei Gábor, Erőss Judit, Fazakas Levente, Fazakas Zsolt, Fehér Katalin, Gábor Szabolcs, Gáspár Álmos, István Ildikó, Kátai Judit, Kerezsi Csanád, Kerezsi Csongor, Kertész Huba, Kertész János, Kolcsár József, Kolcsár Linda, Kolumbán Zenge, Kovács Zsolt, Kovács-Vajda Bence, Kovács-Vajda István, Diana Logofătu, Lőfi Gellért, Lőrincz Imre, Luppinger Attila, Makkai Kálmán, Sebastian Marina, Adelina Munteanu, Nagy B. Sándor, Monica Opra, Orbán Ferenc, Pál Gábor, Pál Zakariás, Pakot István, Anca Pitaru, Anna Popa, Elena Popa, Marius Popa, Ráduly Botond Manó, Sándor Tibor, Sebestyén Lázár Enikő, Sebestyén Lázár Regina, Szilágyi Zsolt Herbert, Tasi Nóra, Ticusan János, Anna Ungureanu, Zöldi Lara.

 

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön