hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

A szükségállapot ideje alatt bevezetett intézkedések többsége egyelőre érvényes marad a vészhelyzetben is

2020.05.15

A Helyi Készenléti Bizottság döntése értelmében az elmúlt 2 hónapban bevezetett korlátozások többsége továbbra is érvényben marad.


A Romániában kihirdetett szükségállapot május 14-én lejárt - május 15-től vészhelyzet lépett életbe az országban. Figyelembe véve, hogy a koronavírus-járvány nem múlt el, és az emberek védelme elsődleges prioritás, a Helyi Készenléti Bizottság azt a döntést hozta, hogy a szükségállapot ideje alatti intézkedések nagy része továbbra is érvényben marad. A döntés az országos intézkedések ismertetését követően született - ezekről a Különleges Sürgősségi Helyzetek Országos Bizottsága tájékoztatott.


Így tehát, Sepsiszentgyörgyön a vészhelyzet ideje alatt a következő szabályok érvényesek:
– a város parkjai kinyitnak, azonban a játszóterek zárva maradnak, javasoljuk minden köztér felelősségteljes használatát;
– a városi közszállítás továbbra is csak reggel és délután működik, korlátozott számú járattal, a munkások számára továbbra is ingyenesen;
– a gyógyszerek kiváltását és hazaszállítását, illetve az alapélelmiszerek megvásárlását és házhoz szállítását továbbra is biztosítja Sepsiszentgyörgy önkormányzata és partnerei;
– az ingyenes sürgősségi fogászati szolgáltatás megszűnik, figyelembe véve, hogy május 15-én megnyitnak a fogászati rendelők;
–  a parkolásért továbbra sem kell fizetni;
– a Közösségi Támogatási Igazgatósághoz tartozó bölcsőde, illetve a közoktatási rendszerhez tartozó bölcsődék zárva maradnak;
– a Supeco bevásárlóközpont mögötti piactér („orosz piac”) zárva marad;
– a Sportszállót a továbbiakban is a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház rendelkezésére bocsátjuk, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala pedig ezután is ingyenesen biztosítja a koronavírussal fertőzött egészségügyi személyzet szállását és étkezését.


Ami a Tamási Áron Színház és az Andrei Mureșanu Színház tevékenységének újraindítását illeti, a döntést az intézményvezetőkre bízza a Helyi Készenléti Bizottság.


A Helyi Készenléti Bizottság határozata szerint a Kónya Ádám Művelődési Ház, az EMŰK, a Művész Mozi, a Lábas Ház, illetve a sport- és szabadidős létesítmények zárva maradnak, a további országos rendelkezésekig.


Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön