hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Június 30-ig lehet igényelni szociális lakásokat Sepsiszentgyörgyön

2020.05.27

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Közösségi Támogatási Igazgatósága felhívja a lakosok figyelmét, hogy június 30-ig lehet benyújtani a Sepsiszentgyörgy területén lévő szociális lakásokra vonatkozó kérelmeket.

Aki Sepsiszentgyörgy területén szeretne szociális lakásokat igényelni, az június 30-ig teheti le az erre vonatkozó igénylést, az önkormányzat arra buzdítja mindazokat, akik szeretnének élni a lehetőséggel, hogy minél előbb tegyék le a kérelmeiket.

A rendkívüli állapot idején azokat a személyeket, akik nem tartják be a kiszabott feltételeket, nem lehet kilakoltatni, a rendkívüli állapot lejárta után azonban a tartozásokkal rendelkező személyeket kilakoltatják, addigra pedig a megfelelő dokumentumokkal rendelkező igénylők már felkerülhetnek a várólistára.

Kizárólag sepsiszentgyörgyi lakosok igényelhetnek szociális lakásokat a város területén. Az iratcsomókat a Közösségi Támogatási Igazgatóság Erege utca 19. számú székhelyére kell letenni és a következőket kell tartalmaznia: kitöltött kérelem, személyi igazolvány vagy születési bizonyítvány másolata, jövedelmet igazoló bizonylat, házassági bizonyítvány, válási okirat vagy halotti bizonyítvány (helyzettől függően), esetenként nyugdíjazási határozat, fogyatékosságot bizonyító okirat, valamint közjegyző által kiállított nyilatkozat, amelyik tartalmazza, hogy az igénylőnek az utóbbi 10 évben nem szerepelt lakás a nevén.

A szociális tömbházak lakosainak helyzetét évente újraértékelik, akik pedig megfelelnek a Helyi Tanács által előírt kritériumoknak, lehetőségük van meghosszabbítani a szerződésüket. Egy, a rendkívüli állapot előtti, februárban történt helyzet miatt az Önkormányzat hat olyan családot készült kilakoltatni, akik lakbér és fenntartási adósságokat halmoztak fel, több tíz családnak pedig nem hosszabbítják meg a szerződését.

Az Oltmező utcában található szociális tömbházakban 138 erre a célra kialakított lakást tartanak nyilván, azonban több itt lakó család is kiutazott külföldre, így ezeket az üres lakásokat újra szét fogják osztani azok között, akiknek hajlékra van szükségük.

A Helyi Tanács szabályzata alapján azon lakóknak, akik hiányos iratcsomót tettek le és nem tettek eleget a fizetési kötelezettségeiknek, nem hosszabbítják meg a szerződésüket. A helyi hatóságok elkezdhetik azoknak a személyeknek a kilakoltatását, akik három egymást követő hónapon keresztül nem fizettek lakbért, közköltséget vagy áramot.


Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön