hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Együttműködési szerződés Sepsiszentgyörgy gazdaságának fejlesztéséért

2020.05.28

Vállalkozói Konzultatív Tanács jön létre gazdasági tanácsadás céljából

Antal Árpád-András polgármester, közösen Kovászna Megye három, kiemelkedő gazdasági szervezetének képviselőivel, sajtótájékoztató keretében mutatta be a térség gazdasági fejlődését elősegítő együttműködési megállapodást. A Sepsiszentgyörgy Önkormányzata, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az ASIMCOV Egyesület és az IT Plus Cluster közötti együttműködési szerződést Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa a május 28-i tanácsülés keretében fogadta el. A sajtótájékoztatón részt vett Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Bagoly Miklós, az ASIMCOV Egyesület elnöke és Bihari Béla, az IT Plus Cluster elnöke.

„Februárban kerestek meg a gazdasági szervezetek azzal az igénnyel, hogy fűzzük szorosabbra a vállalkozói szféra és az Önkormányzat kapcsolatát, hiszen közös célunk a térség gazdasági fejlesztése. Elképzelésük találkozott a városvezetés igényeivel is, hiszen ez egy olyan hasznos együttműködés, amiből elsősorban a város és a városlakók nyernek.” - nyitotta meg a sajtótájékoztatót Antal Árpád András polgármester.

Sepsiszentgyörgy polgármestere kihangsúlyozta, hogy ez az együttműködés most aktuálisabb, mint bármikor, hiszen a járvány  és a válság miatt kialakult helyzet megmutatta, mennyire fontos az együttműködés a különböző entitások között. Ugyanakkor ismertette, hogy az Önkormányzat egy olyan hosszú távú gazdasági támogatást szeretne indítani, melynek kidolgozásában a vállalkozói szféra is részt vesz.

Ezt követően Édler András, a Kovászna Megyei kereskedelmi és Iparkamara elnöke ismertette az együttműködés célkitűzéseit: „Ez az országban egy egyedülálló kezdeményezés, hiszen az Önkormányzat is nyitottan fogadta a megkeresést, ami azt bizonyítja, hogy  Sepsiszentgyörgy úttörő ebben az esetben is.” - mondta.

Az együttműködésnek köszönhetően megindul az intézményes kommunikáció az Önkormányzat és a vállalkozók között. Továbbá létrejön egy 23 tagú Vállalkozói Konzultatív Tanács, amely a város vonzáskörzetébe tartozó vállalkozások vezetőiből fog összeállni egy objektív kritériumrendszer alapján. A Polgármesteri Hivatal bármilyen gazdasági vagy gazdaságfejlesztési kérdésben konzultálhat a tanáccsal, és a tanács is ajánlásokat fogalmazhat meg az intézmény irányába.

Fotó: Vargyasi Levente

Bagoly Miklós, Az ASIMCOV Egyesület elnöke elmondta, hogy régi álma válik valóra, így teljes erővel és energiávall fogja ezt a kezdeményezést támogatni. Örvend, hogy pozitív és nyitott hozzáállással találkoztak a városvezetés részéről, valamint könnyen sikerült kidolgozni a szabályzatot és megteremteni a keretet, hogy ez a közös munka elkezdődjön.  Kiemelte, hogy mindazok, akik helyet kapnak a Vállalkozói Konzultatív Tanácsban sikeres és tapasztalt vállalkozók.

Bihari Béla, az IT Plus Cluster elnöke fontosnak tartja a digitalizáció ösztönzését: „Az a missziónk, hogy bármilyen együttműködés, folyamat vagy munka is szülessen, az ne egy plusz bürokratikus botlasztó legyen egy hatékony döntéshozatalban, éppen ezért már a kidolgozás során is úgy gondoltuk, hogy a munka nagy része digitálisan fog működni. Hosszútávú, hatékony, konkrét és mérhető eredményeket várok, hogy a lehető legjobb tudásunk szerint tudjuk segíteni a térséget és az önkormányzatot gazdasági szempontból is.” - mondta Bihari. Továbbá hangsúlyozta, hogy ha van egy platform, egy intenzív kommunikációs csatorna, a vállalkozó szervezeteknek lehetősége nyílik a kérdések közös megvitatására, az egy irányba való gondolkodásra, ami lokális szinten fontos lehet a válság után is.

Az új gazdasági együttműködés szabályzata és a Vállalkozói Konzultatív Tanács tagjaira vonatkozó információk a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara honlapján, a https://www.ccicv.ro oldalon lesznek elérhetők.
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön