hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

A Kormány elfogadta a sepsiszentgyörgyi terelőút műszaki és gazdasági mutatóit

2020.07.17

 

A csütörtöki ülésen a Kormány elfogadta azokat a műszaki és gazdasági mutatókat, amelyek a sepsiszentgyörgyi terelőút építésére vonatkoznak.  A projekt értelmében a terelőút 11,5 km hosszú, a munkálatok összértéke 355 millió lej.

„Minden nap közelebb kerülünk egy újabb nagy álmunk, tervünk megvalósításához, amely egy fejlettebb és élhetőbb város kialakításához járul hozzá." - nyilatkozta Antal Árpád polgármester. 

A következő lépés a kisajátítási procedúrák elkezdésére vonatkozó Kormányhatározat kiadása. 

„Mi előkészítettük a szükséges dokumentációt, ami jelenleg Bukarestben van és mihamarabb továbbítják a Minisztérium felé. A Kormányhatározat elfogadása után kibocsátják a kisajátításra vonatkozó rendeletet, ezt követően pedig el lehet kezdeni az építési engedélyek beszerzését.” - számolt be a projekt lépéseiről Carmen Olariu, a Brassói Utak és Hidak Területi Igazgatóságának igazgatóhelyettese. 

A tervek szerint szeptemberig a kisajátításra vonatkozó Kormányhatározat elfogadásának is meg kell történnie és szintén ebben az évben elkezdődhetnek a kivitelezési munkálatok közbeszerzésének folyamatai. 

Ez a folyamat egy kissé összetettebb, de mi azt szeretnénk, hogy a jövő év elejére már meg legyenek kötve a munkálatok elkezdésére vonatkozó szerződések. Rengeteg segítséget kaptunk a helyi hatóságok részéről, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata nagy szerepet vállalt az engedélyek megszerzése során.” - sorolta Carmen Olariu. 

A projekt európai uniós alapokból, a Nagy Infrastruktúra Operacionális Programon keresztül kerül finanszírozásra, a terelőút elkészülése a 2023-as év végére várható. A Brassói Utak és Hidak Területi Igazgatósága szerint sikerül majd tartani a határidőket. 

Sepsiszentgyörgy terelőútja a DN12-es útból válik majd ki, Szotyor előtt, a nemzeti út jobb oldalán, folytatódva a DJ103B úttal való kereszteződésig, így biztosítva az eljutást Uzon felé, illetve tovább haladva a DN13E úttal való kereszteződésig, így biztosítva Kézdivásárhely, Kovászna és a Szépmezőn található Ipari Park irányába való eljutást. Végül a terelőút a DN12-es úthoz visszakanyarodva fejeződik be, Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli kijáratánál, a Sepsi Aréna övezete után. 

 

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön