hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Női kézilabda kiválósági központ létesül Sepsiszentgyörgyön

2020.08.03

 

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, a Román Kézilabda-szövetség és a Sepsi-SIC sportklub képviselői együttműködési megállapodást írtak alá a központ létrehozásáról.

Idén ősszel női kézilabda kiválósági központ létesül Sepsiszentgyörgyön, miután Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, a Román Kézilabda-szövetség és a Sepsi-SIC sportklub együttműködési megállapodást írtak alá.

A szerződés aláírására a Sepsi Arénában került sor, ahol jelen volt Antal Árpád polgármester, Alexandru Dedu, egykori kiváló játékos, jelenleg a Román Kézilabda-szövetség elnöke és Rusz István, a Sepsi-SIC sportklub ügyvezető igazgatója, valamint más, a kézilabda sportág helyi és országos támogatói.

„Nagy örömömre szolgál, hogy bejelenthetem, Sepsiszentgyörgyön fog működni az ország negyedik női kézilabda kiválósági központja. Különös öröm számomra, ugyanis fiatal koromban én is kézilabdáztam. Egy morális tartozásnak éreztem ezt a sportágat is támogatni a kosárlabda, futball és egyéb, a városunkban gyakorlott sportágak mellett. Sepsiszentgyörgy fel kell kerüljön az ország térképére, ami a kézilabdát illeti. Alulról építkezünk, meggyőződésem, hogy 5-10 év múlva a romániai női kézilabda élvonalában játszó csapattal fogunk rendelkezni” – hangsúlyozta Antal Árpád polgármester.

„Sok szépet hallottam az önök közösségéről, a sportot illetően, a kézilabda terén viszont mindeddig nem volt erős képviselet, de ez csak a kezdet. Gratulálni szeretnék a polgármesternek, a helyi tanácsnak és az egész közösségnek, azért, amit eddig megvalósítottak és azért is, amit ezután fel fognak építeni. Érződik, hogy egy sportszerető közösség az önöké és kevés város büszkélkedhet azzal, amivel önök” – emelte ki Alexandru Dedu, a Román Kézilabda Szövetség elnöke.

A következő, 2020-2021-es idényben az ország számos megyéjéből, három korcsoportban (13-14 év, 15-16 év és 17-18 év) a legjobb női kézilabdázókat választják ki, akik majd Sepsiszentgyörgyön készülnek fel, hogy a legjobb teljesítményt nyújthassák.

„Ez a központ más perspektívát kínál a sepsiszentgyörgyi kézilabdának és meggyőződésem, hogy a közeljövőben azok a fiatalok, akik itt készülnek fel, meg fogják szeretni ezt a várost és egy versenyképes csapatot fognak alkotni” – tette hozzá Alexandru Dedu.

„Meg szeretném köszönni Sorin Popică úrnak, aki a Sepsi-SIC sportklub kézilabda szakágának vezetője, hogy városunkban elindultunk a női kézilabda útján. Mindig is azt vallottam, hogy rendkívüli dolgokat tudunk véghezvinni, amennyiben vannak, akik hisznek ezekben a projektekben. Ha van egy emberünk, egy edzőnk, egy játékosunk, egy őrült, aki hisz ezekben a dolgokban, akkor nagy dolgokra vagyunk képesek. A személy, aki az alapokat fektette le a klubon belül az  Popică úr volt” – hangsúlyozta Antal Árpád polgármester.

„Megtaláltuk azokat az embereket, akik tagjai szeretnének lenni ennek a családnak, pénzügyi és morális támogatást kaptunk mindazoktól, akik pártfogolnak minket. Megyünk előre mindazokkal a sportágakkal, amelyek a klubunkhoz tartoznak. Van víziónk és sokan támogatnak abban, hogy oda érjünk, ahová szeretnénk” – vallotta be Rusz István, a Sepsi-SIC sportklub ügyvezető igazgatója.

Az első működési évben a központ hozzávetőleges költségvetése 3,17 millió lej, ebből Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a Sepsi-SIC sportklubon keresztül 970 ezer lejjel támogatja. Az összeg fennmaradó részét az Oktatási- Minisztérium a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklubon keresztül és az Ifjúsági- és Sportminisztérium a Román Kézilabda Szövetségen keresztül finanszírozza.

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön