hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Közel 70 pályázó közül választották ki Sepsiszentgyörgy legszebb lakónegyedi zöldövezetét, erkélyét és kapu elejét

2020.08.04

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata június közepén hirdette meg zöldövezeti szépségversenyét, a három meghirdetett kategóriában (legszebb zöldövezet, erkély és kapu eleje) összesen 66-an jelentkeztek.

Múlt héten egy hat tagú zsűri két napon keresztül látogatta végig a benevezett lakónegyedi zöldövezeteket és kapuk elejét.
Az elbírálásnál a zsűri a zöldövezet gondozásába befektetett munka minősége és mennyisége, a növények szépsége, változatossága, az övezetek tisztasága és gondozottsága szerint értékelt.

Az erkély kategóriában a zsűrizés a beérkezett fotók alapján történt, ahol a fő szempont az volt, hogy az adott erkély mennyire járul hozzá az utcakép javításához.

A zsűri pontszámai alapján 2020-ban Sepsiszentgyörgy legszebb lakónegyedi zöldövezete a Puskás Tivadar utca 64-es szám 33-as tömbházának A lépcsőházához tartozó terület (benevező személy Medeșan Eugen Aurel), második helyezett a Testvériség sugárút 6-os szám 3-as tömbházának A lépcsőháza (benevező személy Sebestyén Mária), a harmadik díjat a Lendület sétány 5-ös szám 18-as tömbházának B lépcsőháza (benevező személy Szőcs Éden Jessica) nyerte el.

2020-ban Sepsiszentgyörgy legszebb erkélyének tulajdonosa Szatmári Emese (Vadász utca), az erkély kategória második helyezettje az Antal Esztilláé a Gábor Áron utcában, harmadik díjat pedig Ambrus Évának ítélték oda a Tavirózsa utcában lévő erkélyért.

A bizottság Incze Béla Róbert kapu elejét vélte a legszebbnek (Cigaretta utca), második díjat Vass Csaba Millénium utcai kapu eleje kapta, a harmadik pedig Pál Attila Vadász utcai kapu eleje.

A legszebb lakónegyedi zöldövezet gondozói egy 18 000 lej értékű 12 férőhelyes zárható kerékpártárolóval és egy, a lépcsőházukra kifüggesztett plakettel gazdagodnak az elnyert titulusról, emellett minden lakónegyedi zöldövezet kategóriában pályázó személy/társulás ingyenesen vehet részt az önkormányzat 2021-es zöldövezetszépítési programjában.

A Dália Virágüzlet felajánlásával a legszebb erkély és kapu eleje kategóriák első három díjazottjai 500, 300, illetve 100 lej értékű utalványban részesülnek, melyet előzetes egyeztetés alapján 2021 tavaszáig vásárolhatnak le a Dália Kertcentrumban.

Az önkormányzat mindhárom kategóriában személyre szabott szolgáltatáscsomaggal díjazza az első három helyezettet, melyet a város kulturális- és szabadidős létesítményeiben lehet majd felhasználni.

A járványügyi helyzetre való tekintettel díjátadó ünnepségre nem kerül sor, a nyereményeket az önkormányzat személyesen juttatja el a díjazottaknak utalvány formájában.

A mi városunk, a mi felelősségünk mottójú verseny célja a városlakók ösztönzése a lakónegyedi zöldövezetek, kapuk eleje és erkélyek szépítésére, karbantartására, amelyek javítják Sepsiszentgyörgy utcáinak képét és imázsát.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön