hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Gát a Debren patakon és szabadidős létesítmények az Olt folyó partján

2020.08.20

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata több beruházás megvalósítását is tervezi a Debren patak és az Olt folyó mentén.

Augusztus 18-án Sepsiszentgyörgyön közös találkozón vettek részt Antal Árpád-András polgármester, Tóth-Birtan Csaba alpolgármester, Kovács Ödön megyemenedzser, Ioan Ilaș, a Kovászna Megyei Vízgazdálkodási Hivatal igazgatója és a Râmnicu Vâlcea-i központú Olt Vízügyi Igazgatóság vezetősége.

A közösen folytatott tárgyalások eredményeképpen, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a Debren patakot, valamint az Olt folyó és a töltés közötti területet érintő beruházásokat tervez megvalósítani - mutatott rá Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere sajtótájékoztató keretében. Az említett terület az Olt Vízügyi Igazgatóság fennhatósága alá tartozik.

Az elkövetkezendő hetekben már elkezdődik a Debren patak medrének egy nagyobb ívű takarítási munkálata. A közeljövőben az Önkormányzat gát építését is tervezi a Debren patak mentén, ami megvédené a várost a Sugásfürdő felől érkező esetleges nagyobb vízmennyiségtől.

Az Olt folyó és a partján található töltés közötti területen az Önkormányzat egy régi álmát szeretné megvalósítani, így az Oltmező utcával és a Gyöngyvirág utcával párhuzamos területeken szabadidős tevékenységekre és kikapcsolódásra alkalmas létesítményeket építene.

Az említett terület a jövőben is az Olt Vízügyi Igazgatóság fennhatósága alá fog tartozni, de egy partnerségi szerződés megkötésével és Európai Uniós források segítségével lehetőség nyílik a terület rendezésére és kihasználására.

Egy ilyen projekt megvalósítása hatalmas lehetőség a város számára. Ezek a területek távolabb esnek a városközponttól, ahol vannak már létesítmények, amelyek a kikapcsolódást szolgálják, így az itt élő lakóknak is rendelkezésükre áll majd egy nagyon értékes kikapcsolódási, szórakozási infrastruktúra. A megvalósítás egy több éves, hosszú folyamat, számos tanulmányra lesz szükség, hogy olyan terveket valósítsunk meg, amelyeket a jogszabályok és a szabályozások is lehetővé tesznek a szóban forgó árterületen.” - mondta el Antal Árpád András polgármester.

A polgármester azt is hangsúlyozta, hogy jelen pillanatban már zajlanak a közbeszerzési procedúrák az Állomás negyedi tó körüli földterület átalakítására és felújítására vonatkozóan. A helyszínen, a tó mellett, egy 29 500 négyzetméteres zöldövezet kerül kialakításra, ahol sétányok, futópálya, kerékpározásra alkalmas utak és sportpálya is helyet kap.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön