hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata 5,2 millió lejjel támogatja az oktatási intézményeket az új tanévben

2020.09.01

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa jóváhagyta azt a határozattervezetet, amely támogatja hordozható számítógépek vásárlását pedagógusok részére személyenként legfeljebb 1500 lejjel, diákoknak szánt tabletek, egyszemélyes padok, valamint fertőtlenítőszerek beszerzését.

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa augusztus 31-én hagyta jóvá azt a helyi költségvetés módosításáról szóló határozattervezetet, amely szerint 5,2 millió lejjel támogatják a tanulókat és a pedagógusokat a szeptember 14-én kezdődő új iskolai tanévben.

Ebből az összegből 4,03 millió lejt az oktatási intézményeknek utalnak, tabletek, online oktatási platformok beszerzésére, valamint fertőtlenítőszerek és egyszemélyes padok vásárlására.

A fennmaradó 1,2 millió lejjel a pedagógusok hordozható számítógép vásárlását támogatják személyenként legfeljebb 1500 lejjel. A támogatásra jogosultak azok a tanítók és tanárok, akik Sepsiszentgyörgy bármely tanügyi intézményében elemi osztályban, gimnáziumban vagy líceumban tanítanak. Amennyiben a vásárolt számítógép ára meghaladja az 1500 lejt, a különbözetet saját forrásból fedezi a pedagógus.

„Minden oktató maga döntheti el, hogy milyen számítógépet szeretne vásárolni. Amennyiben az igénylések száma meg fogja haladni a keretösszeget, akkor kiegészítjük a költségvetést, nem szeretném, ha egy versengés indulna a pedagógusok között, azt szeretném, hogy mindenkinek, aki igényt tart rá jusson számítógép”–  hangsúlyozta Antal Árpád polgármester.

Ahhoz, hogy egy pedagógus részesülhessen az anyagi támogatásban a 2020-2021-es tanévben aktívnak kell lennie, sepsiszentgyörgyi oktatási intézményben kell tanítania, az elmúlt 5 évben pedig országos szinten nem részesülhetett hasonló támogatásban.
A program szabályzata értelmében a címzetes pedagógusok előnyt élveznek. Amennyiben a leadott kérések száma meghaladja a keretösszeget, a kérések leadási sorrendjében ítélik oda a támogatást.

A kérelmek Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának oldaláról (INNEN) tölthetőek le és a személyi igazolvány másolatával együtt szeptember 21-ig nyújthatóak be Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató Irodájában.

Ami az iskolakezdést illeti, a polgármester kéri a lakosságot, hogy tartsák be a járványügyi előírásokat az elkövetkező időszakban is. „Figyeljünk oda, vigyázzunk, tulajdonképpen rajtunk múlik az, hogy gyermekeink fognak iskolába menni vagy nem szeptember 14-én. Tőlünk is függ, hogy a zöld forgatókönyv marad-e továbbra is érvényben. Azt gondolom, mindannyiunk érdeke, hogy szeptember 14-én a gyermekeink megkezdjék az iskolát, az oktatás a lehető legtermészetesebb módon történjen, a diákoknak és pedagógusoknak pedig tudjuk megteremteni azokat a feltételeket, amelyek keretében biztonságban érezhetik magukat” – tette hozzá az elöljáró.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön