hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Nemcsak a városközpontra figyelünk

2020.09.17

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata az elmúlt évek során közel négyszer többet költött a városszéli földutak aszfaltozására, mint a Főtér felújítására

Számos alkalommal érte az a vád a sepsiszentgyörgyi városvezetést, hogy a város eladósodott, illetve, hogy a felújítási munkálatok tekintetében csak a belvárosra és a városközpontra koncentrál és elhanyagolja, kevésbé figyel a város széleire eső negyedekre. Antal Árpád-András polgármester és Tóth-Birtan Csaba alpolgármester sajtótájékoztató keretében reagáltak az észrevételekre.

A város adósságaira vonatkozóan Antal Árpád-András polgármester kihangsúlyozta, hogy jelen pillanatban az önkormányzat minden hitelét törlesztettete.

Több alkalommal megfogalmazódott a panasz a városlakók részéről, hogy az önkormányzat főként a városközpont állapotára fektet hangsúlyt, míg a távolabb eső negyedekben nem eszközöl felújításokat. Példákkal és összegekkel szemléltetve, Antal Árpád András polgármester kiemelte, hogy a Főtér felújítása 5 és fél millió lejbe került, míg azoknak az utcáknak a felújítása, ahol az önkormányzat felszámolta a földutakat közel négyszer annyiba, azaz majdnem 20 millió lejbe. Ezek az utcák, ahol azelőtt nem volt aszfalt nyilvánvalóan nem a belvárosban, hanem a város szélén találhatók. A teljes korszerűsítésen átesett utcákba, szintén a városközponttól távolabb eső helyszíneken, közel 55 millió lejt fektetett a városvezetés, ez tízszer nagyobb összeget jelent, mint a Főtér felújítási munkálatainak ára.

Tudjuk, hogy sok még a feladat úgy a városközpontban, mint a lakónegyedekben. A belvárosban rendezni szeretnénk a volt Bodok szálló helyzetét és a piac melletti övezetnek is új rendeltetést szánunk. Ezek fontos beruházások, amelyek emelik a város rangját és új folyamatokat indítanak el. De ugyanilyen fontos megoldani a tömbháznegyedekben, a lakók közvetlen környezetében felmerülő  problémákat is. Főként az utóbbi miatt hoztuk létre a Sepsi Útépítő vállalatot.”  – hangsúlyozta Antal Árpád-András polgármester.
 

 

Tóth-Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere a Sepsi Útépítő Kft. tevékenységét mutatta be. A vállalat közel két éve működik, ez idő alatt 25 helyszínen végeztek felújítási munkálatokat városszerte, szoros együttműködésben a városi kertészet munkatársaival. A Bodok szálló előtt és mögött található parkolók kivételével, azaz 23 helyszínen a vállalat munkatársai kivétel nélkül a város negyedeiben dolgoztak.

Az elvégzett munkálatok között szerepel 250-300 négyzetméternyi és 3 000 négyzetméternyi közötti felület feljavítása is.  Ez összesen 25 ezer négyzetméternyi aszfaltozott felületet jelent, parkolók, járdák és úttest építését. A munkálatok teljes értéke 1 millió 800 ezer lej.” – ismertette az adatokat Tóth-Birtan Csaba alpolgármester.

A Sepsi Útépítő vállalat tervei között szerepel az 1918. december 1. utca 1-es tömbháza mögötti terület rendezése, jelenleg a terv készítése zajlik. Szintén a jövőben tervezik rendezni a Dollárpiaccal szemben található, jelenleg pakolóként használt területet, a csendőrlaktanya előtt található területetet, ahol parkolót fognak építeni, illetve új parkoló épül majd a Sport utcában is a Profi üzlet háta mögött.

A vállalat munkatársai szeptemberben a Szorgalom sétány járdáinak felújításán, valamint a Zathureczky Berta Idősek Otthona mögötti terület feljavításán dolgoznak.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a városon kívül eső helyszíneken is eszközölt beruházásokat az elmúlt időszakban. Kilyénben 4 millió lej értékű, Szotyorban 3 millió lej értékű, míg Szépmezőn 1 millió lejes beruházások valósultak meg. Ezeket az összegeket a víz- és a csatornahálózat kiépítésére és a közvilágítási hálózat korszerűsítésére fordították a városhoz tartozó falvakban. A további megvalósítások elkezdése a tervezett gázhálózat kiépítésétől függ, ugyanis össze kell hangolni a felújítási munkálatokat.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön