hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 19 projektet nyújtott be az Országos Befektetési Társasághoz

2020.09.23

A projektek közt többek között szerepel jégcsarnok, uszoda létesítése és a Kisstadion munkálatainak a befejezése is

Szeptember 22-én, kedden Manuela Pătrăşcoiu, az Országos Befektetési Társaság igazgatója érkezett Kovászna megyébe, ahol a helyi elöljárók kíséretében Sepsiszentgyörgyre, Kézdivásárhelyre és Kovásznára is ellátogatott.

Kovászna megyéből negyven projektet nyújtottak be az Országos Befektetési Társasághoz (CNI), számoltak be a háromszéki elöljárók keddi sajtótájékoztatójukon. Mint elhangzott, az Országos Befektetési Társaság jogszabályi kerete változott, az oktatási, sport és egészségügyi létesítmények mellett útépítést és műemlékek felújítását is finanszírozzák.


Fotó: Kristó-Gothárd Hunor


Az elmúlt évek egyik legnagyobb közberuházása volt a sepsiszentgyörgyi Sepsi Aréna, amelyet az Országos Befektetési Társaságon keresztül építettek. A helyszínen tartott terepszemlén elhangzott, Kovászna Megye Tanácsa átadta a területet a befektetési társaságnak, ahová az új tüdőkórházat építik Sepsiszentgyörgyön. „Húszmillió lejes beruházásról van szó, a legutóbbi tanácshatározaton a terület átadásáról döntöttünk, az Országos Befektetési Társaság veszi innentől át a beruházást teljes levezénylését. Mindezek mellett összesen negyven projektet nyújtottunk be befektetési társasághoz, többek között az oltszemi Mikó-kastély restaurálására, a sepsiszentgyörgyi Gyárfás Jenő Képtár felújításának befejezésére vonatkozó terveinkre kértünk innen támogatást” – mondta el Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, aki beszámolt arról, hogy a helyi önkormányzatok is nyújtottak be finanszírozásra kérést, többek között Kézdivásárhelyen úszómedencét, Baróton multifunkcionális sportcsarnokot, Kovásznán labdarúgó stadiont is magába foglaló sportkomplexumot szeretnének építeni.


Fotó: Kristó-Gothárd Hunor


Az elmúlt években három sportlétesítményt építettünk közösen, két kisebb sportcsarnokot és a Sepsi Arénát, jelen pillanatban 19 kérésünk van az Országos Befektetési Társaságnál és én bízom benne, hogy legalább felét a következő években sikerül majd megvalósítani. A tervek közül a három legfontosabbat említeném meg: egy tanuszoda és egy jégcsarnok építését, illetve a kisstadion befejezését” – ismertette Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, aki körbevezette az Arénában a befektetési társaság vezetőjét.

Az Országos Befektetési Társaság 2002 óta mintegy kétezer beruházást fejezett be, jelenleg 500 helyszínen zajlik építkezés, mintegy 900 millió lej értékben.
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön