hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Idén a sepsiszentgyörgyi lakosok igényelhetnek gyümölcsfacsemetéket

2022.03.21

A kéréseket március 24-ig, telefonon lehet jelezni

A Háromszéki Közösségi Alapítvány és Sepsiszentgyörgy Önkormányzata második éve, hogy gyümölcsfacsemetéket oszt szét ingyenesen, idén a sepsiszentgyörgyi lakosok igényelhetnek családonként legtöbb 5 csemetét. A program célja az erdélyi őshonos gyümölcsfajták visszatelepítése és a családok egészséges gyümölcs szükségletének kielégítése. Tavaly a kilyéni és szotyori lakosok igényelhették a csemetéket. 

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsának elfogadott határozata szerint, kizárólag sepsiszentgyörgyi lakhelyű személyek vehetnek részt a programban, családonként egy személy legtöbb 5 csemetét igényelhet. A kérvényezők abban az esetben kaphatják meg a csemetéket, amennyiben Sepsiszentgyörgyön rendelkeznek a fák elültetésére alkalmas területtel, nem tartoznak adóhátralékkal a város költségvetése felé, és vállalják, hogy gondozni tudják a gyümölcsfákat.

Az igényléseket március 24-ig szükséges jelezni a Polgármesteri Hivatal Polgármesteri Kabinetjében a 0267 311 243-as telefonszámon, vagy a Városimázs Irodában a 0267 312 000-as telefonszámon. A fagyos időjárási viszonyokra való tekintettel a gyümölcsfacsemetéket április 4-8. között lehet átvenni a Városi Kertészet székhelyén (Árkosi út 22. szám). A jogosult személyek listáját a Polgármesteri Hivatal honlapján teszik majd közzé.

A sorbanállás és a várakozás elkerülése végett,  az önkormányzat munkatársai telefonon értesíti a kérvényézőket a csemeték átvételének időpontjáról. Az átvételkor az igénylőnek a személyi igazolványát szükséges felmutatnia, illetve egy átadási-átvételi jegyzőkönyvet is ki kell majd töltenie.

A sepsiszentgyörgyi lakosok idén összesen 1140 csemetét igényelhetnek, alma-, meggy-, cseresznye-, birs-, mogyoró-, körte-, áfonya- és szilvafa közül választhatnak. 

Az igényelhető facsemeték teljes listáját a IDE kattintva tekinthetik meg.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában