hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Júniusban debütál a SepsiRUN, Sepsiszentgyörgy nagyszabású futófesztiválja

2025.01.31

Közös sajtótájékoztató keretében ismertette Antal Árpád polgármester, Jakab István Barna városgondnok, valamint Bagoly Melinda, Kiss Krisztina és Kelemen Péter szervezők a június 13-14. között debütáló SepsiRUN futófesztivál részleteit a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Az eseményt Jakab István Barna városgondnok nyitotta meg, aki a sajtótájékoztatót megelőző 24 órás futáskihívás utolsó résztvevője volt egyben. A MAGMA-ban felállított futópadon 42 sepsiszentgyörgyi személy, köztük vállalkozó, kismama, lelkész, jégkorongozó, köztisztviselő, programozó, dietetikus, kosárlabdázó, bolti eladó, ipari alpinista, gyógyszerész, színész 24 óra alatt összesen 215 kilométernyi távot futott le váltóban, ezzel is népszerűsítve a futófesztivált. 

Antal Árpád gratulált a szervezőknek, hiszen amint mondta, rendkívül fontos, hogy példát mutassunk, hogy minél több olyan kezdeményezés lásson napvilágot Sepsiszentgyörgyön, amelyen minél több gyermek, fiatal és idős mozogjon. Az elöljáró arra is felhívta a figyelmet, hogy időnként az autónkra jobban odafigyelünk, mint a saját egészségünkre, szervezetünkre. Mind mondta: Feladatomnak érzem, hogy támogassuk az egészségmegőrző kezdeményezéseket. Az önkormányzat egymagában kevés, szükség van a civil szervezetekre. Lehet lemondunk valamelyik beruházásról, de  az egészségmegőrző programokat akkor is támogatni fogjuk. Fontos, hogy egészséges fiatalok nőjenek fel, akik nem gyógyszerekre, kórházi ellátásra költik a pénzüket, hanem mondjuk egy futócipőre.

Bagoly Melinda háromgyermekes édesanya, a fesztivál egyik ötletgazdája két éve kezdett futni, kezdetben énidőnek szánta, de ez a tevékenység annyira magával ragadta, hogy szeretné, ha mások is meg tudnák tapasztalni a futás örömét: A SepsiRUN hiánypótló kezdeményezés, azon túl, hogy egy futófesztivál, és egészséges életmódra ösztönöz, a közösségépítő szerepe vitathatatlan. Sepsiszentgyörgyön magas az egy főre eső aktív életmódot folytató, sportkedvelő személyek száma, ennek a sportkedvelő közösség igényeire válaszolva született meg egy helyi futóverseny szervezésének gondolata.

A szervezők szeretnék, hogy a fesztivál idővel Kovászna megye legnagyobb futóversenyévé nője ki magát, ugyanakkor bizakodóak, hiszen már százan regisztráltak, a városban régóta működő Fitness Tribe, Gáll Lajos futókörök, Futottál ma? és más helyi csoportok pedig egy erős alapnak bizonyulnak a versenyzők tekintetében. A verseny első kiadásában 600 résztvevőre számítanak, bevonva a helyi és az országos futóközösséget is, és nem utolsó szempont Sepsiszentgyörgy turisztikai népszerűsítése sem.

Kelemen Péter, a huszonöt éves tapasztalattal rendelkező Kovászna megyei maratonfutó rekorder ismertette a versenyszámokat, amelyek között minden korosztály megtalálja a felkészültségi szintjének megfelelőt.

Június 13-án, pénteken öt, tíz kilométeres városi futásra és Erzsébet parki családi futásra is be lehet nevezni. Június 14-e a terepfutásé, szombaton húsz, harminc kilométeres terepen, egyénileg vagy párban, Nordic walkingon és tájfutáson is lehet bizonyítani.

Kiss Krisztina, a Fitness Tribe Egyesület oszlopos tagja, számos futórendezvény szervezője, kiemelte, hogy a SepsiRUN nemcsak a futókat hozza össze, hanem azokat is meg szeretné szólítani, akik még nem futnak. Az első lépésekhez pedig segítséget kínálnak a szervezők. Már most lehet jelentkezni a március 1-jén induló edzéstervre a sepsirun.ro oldalon. Az edzéstervet a SepsiRUN csapata állítja össze, és hetente küldik a feliratkozóknak, emellett minden hónap utolsó péntekén személyesen is lehet segítséget kérni Józsa Tihamér edzőtől. A jelentkezők egy zárt csoportban oszthatják meg egymással tapasztalataikat és motiválhatják egymást.

A SepsiRUN futófesztivál versenyszámaira ITT lehet benevezni.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.