hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Két év két órában: Antal Árpád-András polgármester értékelte mandátumának első felét

2022.11.10

Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere rendkívüli sajtótájékoztató keretében értékelte a mandátumának első felét és köszönetét fejezte ki, hogy két évvel ezelőtt a városlakók ismét őt és csapatát bízták meg Sepsiszentgyörgy vezetésével, erdélyi magyarként pedig nincs ennél szebb feladat.

Munkánkat az elmúlt két évben is Bethlen Gábor gondolatai határozták meg, miszerint nem mindig lehet megtenni, amit kell, de igyekszünk mindent megtenni, amit lehet. Mi itt Sepsiszentgyörgyön, Erdély legnagyobb magyar többségű városának vezetői úgy kell dolgozzunk, hogy ne csak a saját városunkra gondoljunk, hanem olyan modelleket kell kitalálnunk, hogy mindenhol Erdélyben higgyenek az emberek az önkormányzatokban – fogalmazott az elöljáró.

A Művész Moziban szervezett eseményen jelen volt Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, akinek megköszönte, hogy partnerek tudnak lenni, közös stratégiákban gondolkodni és Ráduly István prefektus, akinek háláját fejezte ki, hogy az apparátusa nem akadályozta az önkormányzat munkáját, valamint Miklós Zoltán, az RMDSZ parlamenti képviselője. Az eseményen továbbá részt vettek Vargha Fruzsina és Tóth-Birtan Csaba alpolgármesterek, Czimbalmos-Kozma Csaba városgondnok és Sztakics Éva, a Székely Mikó Kollégium igazgatója, egykori alpolgármester, akivel számos közös projektet indítottak el, az önkormányzati képviselők, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának felső- és középvezetői és a sajtó képviselői, akiknek megköszönte a korrekt tájékoztatást. 

Az elmúlt két év eredményei mögött igazi csapatmunka áll, amelynek mennyiségét, akadályait a városlakók gyakran nem érzékelik. A beruházások esetében az utolsó harmadrész az, amely a közösség számára is szemmel látható, egészen addig háttérmunkák zajlanak. A 2023-24-es évek lesznek azok, amikorra számos projekt, beruházás meg fog valósulni.

Minden eddigi próbatétel és nehézség ellenére több mint 150 fejlesztés zajlik vagy valósult meg azért, hogy Sepsiszentgyörgy legyen az a hely, ahol azok, akik többet tudnak és többet akarnak, biztonságos otthonra leljenek, ahol a kisvárosok nyugalma mellett a nagyvárosi minőségi szolgáltatásokat kapják, és legyen Székelyföld legdinamikusabban fejlődő városa.

„Akkor vagyok a legbüszkébb, amikor olyan szentgyörgyiekkel találkozom, akik szeretik városukat és büszkék rá” – nyilatkozta a polgármester. Az esemény Sepsiszentgyörgy imázsfilmjének megtekintésével zárult, amely többnyire helyi alkotók műve és amelyet hamarosan a nagyközönségnek is bemutat az önkormányzat.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában