hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Kihirdették a Best of Sepsi első kiadásának döntőseit

2023.10.06

Csütörtök este véget ért a Sepsiszentgyörgy Önkormányzata által kezdeményezett Best of Sepsi első kiadásának jelölési szakasza, amelynek célja, hogy megtaláljuk és díjazzuk közösségünk mindennapi hőseit.

A bestofsepsi.ro oldalon tett 2690 nevezés alapján került ki az a 45 döntős, aki a legtöbb jelölést kapta a 9 kategória mindegyikében. Ezekre a jelöltekre ugyanezen a weboldalon lehet szavazni október 12-től november 2-ig, november 11-én pedig a Legek gáláján hirdetik ki és díjazzák az egyes kategóriákban legtöbb szavazatot kapó személyeket.

A legtöbb jelölés az egészségügyben dolgozók kategóriában érkezett (609 jelölés), ezt követi az oktatók és nevelők (459 jelölés), valamint az eladók, vendéglátásban dolgozók (427 jelölés) kategória.

A 45 döntős (a jelölések számának sorrendjében):

Eladók, vendéglátásban dolgozók

  1.   Bocz Csaba
  2.   Gumka Mónika
  3.   Albert Vivienn
  4.   Cristina Dumitrescu
  5.   Bakk Csaba

Szolgáltatásokat nyújtó személyek

  1.   Máthé Enikő
  2.   Balog Szendike
  3.   Veress Andrea
  4.   Dobricza Endre
  5.   Rozsondai András

Egészségügyben dolgozók

  1.   Rétyi Zsigmond
  2.   Fazakas Katalin
  3.   Mild Edit
  4.   Gál Ramona
  5.   Szávuly Andrea

Művészek és kreatív, kommunikációs szakemberek 

  1.   Huszár Szilamér
  2.   Fazakas Albert
  3.   Szőcs Botond
  4.   Kónya Ütő-Bence
  5.   Benkő Éva

Oktatók és nevelők

  1.   Szakács Ágnes
  2.   Tankó Blanka
  3.   Szőts Dániel
  4.   Domokos Melinda-Zsuzsanna
  5.   Beke Tímea

Sportolók, edzők

  1.   Vass Hunor
  2.   Imreh László
  3.   Cristian Şchiopu
  4.   Liviu Botoş
  5.   Préda Csaba

Egyházi elöljárók, egyházközség aktív tagjai

  1.   Péterfi Ágnes
  2.   Bajcsi Tibor
  3.   Ilyés Zsolt
  4.   Incze Zsolt
  5.   Dénes Katinka

A város biztonságáért dolgozók, vészhelyzet-kezelők

  1.   Pollák Kimi Krisztián
  2.   Székely Szende
  3.   Buna Hunor 
  4.   Bilibok Andras
  5.   Benkő Rómeó

Aktivisták, önkéntesek, szociális munkások

  1.   Bács Emese
  2.   Székely Róbert
  3.   Kuti Katalin
  4.   Igyártó Nándor 
  5.   Roșu Mihai

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata Városimázs Irodájának munkatársai felveszik minden döntős személlyel a kapcsolatot, október 12-től pedig már lehet rájuk szavazni a www.bestofsepsi.ro oldalon, ahol a jelölők által írt rövid leírásokat is megtalálják. 

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata azért kezdeményezte a Best of Sepsi programot, hogy azonosítsa és jutalmazza azokat a hétköznapi hősöket, akik kedvességükkel, szolgálatkészségükkel és tudásukkal segítik a helyi közösséget, szebbé, élhetőbbé és barátságosabbá teszik Sepsiszentgyörgyöt.

A Legek gáláján hirdetik ki és díjazzák a közönségszavazást megnyerő személyeket, amelyre november 11-én 18 órai kezdettel kerül sor a Tamási Áron Színház nagytermében. Az eseményen 150 sepsiszentgyörgyi személy is részt vehet ingyenesen, előzetes regisztráció alapján.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.