hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Közel 2 000 szabad hely van a koronavírus elleni oltásra Sepsiszentgyörgyön

2021.04.22

Antal Árpád-András polgármester felhívást intéz azokhoz, akik szeretnék beoltatni magukat

Sepsiszentgyörgy polgármestere felhívja a lakosok figyelmét, hogy azok, akik szeretnék beoltatatni magukat a koronavírus ellen, megtehetik, hiszen jelenleg vannak szabad helyek a város oltóközpontjaiban.

Az a kérésem, hogy akik szeretnék beoltatni magukat, most tegyék meg, hiszen jelen pillanatban van erre lehetőség. Ugyanakkor arra is kérem a lakókat, hogy elsőkörben orvosoktól és szakemberektől tájékozódjanak az oltás beadását illetően”– mondta Antal Árpád polgármester.

Kovászna megyében csütörtök délben már csak 6 személy szerepelt a várólistán és több mint 4 700 oltóanyag áll rendelkezésre, ebből közel 2 000 Sepsiszentgyörgyön, ahol Pfizer és Moderna által kifejlesztett vakcinával oltanak.

A városvezető kiemelte, hogy a rendelkezésre álló, nagy mennyiségű vakcina nem az oltási kedv csökkenését jelzi, hanem azt, hogy most már több oltóanyag érhető el országos szinten. Ezt bizonyítja az is, hogy szerdán az országban rekordszámú, azaz 90 000 beoltott személyt regisztráltak egy nap alatt.

Ugyanakkor Antal Árpád polgármester úgy nyilatkozott, hogy akkor tudunk visszatérni a járvány előtti életünkhöz, amikor Románia lakosságának egy jelentős hányada védett lesz a koronavírussal szemben.

„A védettséget a tudomány mai álláspontja szerint az oltás nagymértékben biztosítja. Fontos, hogy mindenki maga döntse el, él-e az oltás lehetőségével vagy sem, senkit sem szabad meggyőződése ellenére oltásra kényszeríteni. Ugyanakkor minden jel arra mutat, hogy a járvány megfékezésének érdekében olyan intézkedések körvonalazódnak az elkövetkezőkben, melyek nagyobb mozgásteret biztosítanak majd azon személyek számára, akik beadatták az oltást, például léteznek olyan tervek, melyek szerint azok a vendéglők, ahol a személyzetet immunizálták, működhetnek és eléggé valószínű, hogy az utazás is könnyebb lesz a beoltott személyek számára. Én arra biztatom azokat, akik ezzel a lehetőséggel élni szeretnének, hogy tegyék meg, mert mielőbb elérjük azt a kritikus tömeget, mely védett a vírussal szemben, annál hamarabb tudunk visszatérni a járvány előtti életünkhöz”– hangsúlyozta Antal Árpád.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön