hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Közel 200 új tömbházlakás épül Sepsiszentgyörgy egyik lakónegyedében

2022.10.20

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa elfogadta azt a városrendezési tervet, amellyel a Nicolae Iorga utca végén, az Olt menti gát és a csendőrség által közrezárt, jelenleg rendezetlen területet szabályozzák. A területre bölcsődét, közel 200 lakást, játszóteret, parkolókat, zöldövezetet létesítenek.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a 35 év alattiak számára körülbelül száz ANL-s lakást, a tanügyben és az egészségügyben dolgozók számára pedig kilencven szolgálati lakást épít  a Nicolae Iorga utcában, a csendőrség és az Olt menti gát által közrezárt, rendezetlen területen. 

Az ANL-s tömbházak öt és hét szintesek, míg a szolgálati lakások három szintesek lesznek. A szolgálati lakásokat a helyreállítási alapból finanszírozzák, amelynek az előírásai szerint kizárólag az egészségügyben és tanügyben dolgozó személyek vehetik igénybe azokat, ezzel ellentétben az ANL-s lakásokat bárki igényelheti. A lakások építése várhatóan a jövő év során elkezdődik. 

A projekttel egyszerre több problémát is megoldunk: egyrészt rendezzük és beépítjük a területet, ugyanakkor a kiszolgáló infrastruktúra is kiépül, hiszen bölcsődét létesítünk, továbbá közel van az óvoda és az iskola. Zöldövezetek és parkolók is lesznek, így ez a helyszín mindenképp vonzó lehet majd a fiatalok számára” – mondta Antal Árpád András polgármester. 

A városrendezési tervben szerepel egy bekötőút építése is, ami a jövőben épülő Brassót Bákóval összekötő autópályához csatlakozik. Az elöljáró elmondta, hogy ennek még az autópálya megépítése előtt el kell készülnie, hogy a város különböző negyedeiből úgy lehessen elérni az autópályát, hogy ne a Kós Károly utcát és a Jókai Mór utcát terhelje a forgalom. A következő időszakban az önkormányzat kiírja a közbeszerzési eljárást a körülbelül hat kilométeres út megvalósíthatósági tanulmányára.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában