hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Közel egy hónappal meghosszabbították a jelentkezést a Helyi Roncsautó Programra

2023.08.30

Sepsiszentgyörgyön eddig 85 kérelmet nyújtottak be 15 évnél idősebb autók leadására

A Környezetvédelmi Alap Igazgatósága szeptember 29-ig meghosszabbítja a jelentkezési határidőt magánszemélyek számára a Helyi Roncsautó Program keretében történő használt gépjárművek leadására, az eredeti határidő augusztus 31. volt.  Sepsiszentgyörgyön eddig 85 leadási kérelmet nyújtottak be, további 415 gépjárműre maradt támogatási keret.

A program keretében a 15 évnél régebbi autók tulajdonosai adhatják le járműveiket, amelyekért cserébe 3 000 lejt kapnak és nem kötelesek új autót vásárolniuk.

Az egyetlen feltétel, hogy a pénz átvételét követő 3 évig a program kedvezményezettjei nem vásárolhatnak Euro 5-nél alacsonyabb szennyezési normájú autót, máskülönben vissza kell fizetniük a kapott összeget.

„A magánszemélyek 2023. szeptember 29., 23:59-ig, illetve az érintett helyi közigazgatási egységek számára elkülönített költségvetés kimerüléséig jelentkezhetnek a Helyi Roncsautó Programra. A programban való részvételhez szükséges eljárás magánszemélyek számára a Környezetvédelmi Alap (AFM) honlapján olvasható: https://www.afm.ro/casare_auto_uzate.php.

A létrehozott felhasználói fiókon keresztül egy személy, személyi szám (CNP) alapján, egy alkalommal jelentkezhet az alkalmazásban. Ugyanakkor a pályázó lakcímének oda kell szólnia, ahol a leadandó járművet nyilvántartják.

A regisztráció után a Környezetvédelmi Alap elküldi a jelentkezők listáját a programban résztvevő önkormányzatoknak, ezt követően a kérelmező a polgármesteri hivatal belső szabályzata alapján leadja a szükséges iratokat, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat honlapjára feltöltött jelentkezési eljárást ITT olvashatják.

Az helyi önkormányzattal kötött támogatási szerződés aláírása után a kérelmező le kell adja a használt gépjárművet, majd ki kell vonja a forgalomból és az adónyilvántartásból, ezután válik jogosulttá a 3 000 lejes támogatásra (2 400 lej a Környezetvédelmi Alapból, 600 lej a helyi költségvetésből).

A programmal kapcsolatos további részletekről IDE kattintva tájékozódhatnak.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.