hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Magyar feltalálók címmel nyílik interaktív kiállítás az egykori dohánygyárban

2022.06.02

A sepsiszentgyörgyi Székelyföldi Hírközlési Örökség Egyesület a magyar feltalálók napja alkalmából kiállítást szervez, a megnyitóra június 13-án 11 órától kerül sor. A tárlat  június 17-ig tekinthető meg.

A kiállítás megnyitóját követően szakmai konferenciára kerül sor, amelyen meghívott vendégelőadók tartanak előadásokat: Horváthné Pákozdi Emese, a mosonmagyaróvári Futura – Interaktív Természettudományi Élményközpont képviselője, Koszecz Sándor, a békéscsabai Kollabor – Természettudományos Élményközpont vezetője és Ania Pascalău, a kolozsvári CREIC központ képviselője.

Az ismeretterjesztés és megemlékezés mellett, a rendezvény célja megismertetni a meghívott kreatív, önfenntartó műhelyeket a térség vállalkozóival, valamint műszaki és tudományos érdekeltségű személyekkel. Ezek a műhelyek hasonló vállalkozások elindításához adhatnak ihletet, és ösztönző hatással lehetnek az egykori dohánygyár jövőbeli rendeltetését illetően.

Interaktív tárlatvezetésen is lehetőségük lesz részt venniük az érdeklődőknek, a látogatók megismerhetik a magyar feltalálókat, találmányaikat, valamint a magyar származású Nobel-díjas tudósokat egy olyan környezetben, amely nem áll nagyon távol attól a kortól, amelyben ők alkottak.

A kiállításon számos olyan tárgy tekinthető meg, amelyet magyar tudósok találtak fel, vagy járultak hozzá a feltalálásukhoz. A Sepsiszentgyörgyön működő Sepsi TeleTár eszközgyűjteményének köszönhetően, a telekommunikáció és a technikatörténet rajongói számára lehetőség nyílik a kiállított tárgyak kipróbálására is.

A kiállítás csoportos tárlatvezetéssel tekinthető meg 2022. június 13–17. között a Kós Károly utca 21. szám alatt található egykori dohánygyár épületében. A csoportos tárlatvezetéshez előzetes időpontfoglalás szükséges, ezt a 0747 408 005-ös telefonszámon tehetik meg naponta 9:00–18:00 óra között.

A kiállítás támogatói: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és Kovászna Megye Tanácsa.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában