hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Megérkeztek az első elektromos autóbuszok Sepsiszentgyörgyre

2023.10.19

A buszokat pár héten belül forgalomba helyezik a városban

A városi tömegközlekedési rendszer korszerűsítése érdekében Sepsiszentgyörgy Önkormányzata tizenkét környezetkímélő elektromos autóbuszt vásárolt, amelyeket a fenntartható városi mobilitási terv keretében európai uniós forrásokból finanszíroztak. 

Az első három autóbusz ezen a héten szerdán érkezett meg Sepsiszentgyörgyre, a többi kilencet november végén veszik át a lengyelországi gyártótól. A buszok a Multi Trans közszállítási vállalat szépmezői székhelyére érkeztek, ahol ideiglenesen üzembe helyezték a töltőállomásokat is, az új buszokat ezek segítségével töltötték fel.

Az első elektromos buszokat pár héten belül már forgalomba helyezik a városban, miután megtörténtek a különböző adminisztratív lépések (a közszállítási vállalat részére való átadás, törzskönyvezés, a jármű forgalmi engedélyeztetése stb.).

A városi mobilitási terv egy másik fontos részét képezi az új buszmegállók kialakítása, amelyeket információs kijelzővel, WiFi-vel látnak el, valamint több jegyautomatát is elhelyeznek. A jegyeket online is meg lehet majd vásárolni és telefonon is be lehet mutatni.

A közlekedési rendszer várhatóan jövő tavaszra lesz kiépítve, a teljes elektromos buszállomány megérkezése után bővítik az útvonalakat is.

„A városi forgalmi dugók csökkentése érdekében a legfontosabb segítség, amelyet az önkormányzat nyújtani tud, hogy civilizált, kiszámítható közszállítást szervez a városban. Az új autóbuszok megvásárlásával egyrészt civilizált körülményeket teremtünk, másrészt a járatok kiszámíthatóak lesznek, pontosan érkeznek és bővített útvonalon közlekednek.
A végső döntés a sepsiszentgyörgyiek kezében van, mindenki eldöntheti, hogy mivel szeretne utazni, viszont, ha nem vesszük igénybe a közszállítást és mindannyian autóval közlekedünk, akkor továbbra is dugók alakulhatnak ki a városban” – hívta fel a figyelmet Antal Árpád polgármester.

Az önkormányzat további 12 elektromos autóbusz beszerzését tervezi, amelyet az országos helyreállítási terv általi finanszírozásból vásárolnak meg, ezek a város metropoliszövezetének közszállítását biztosítják majd.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.