hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Megerősödnek az ifjúsági részvételi folyamatok Sepsiszentgyörgyön

2022.06.03

Sepsiszentgyörgyi fiatalokat érintő programokról, ifjúsági részvételi folyamatokról számolt be pénteki sajtótájékoztatóján Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere és Farkas András, a kolozsvári PONT Csoport vezetője. 

Ismertették a Happy City felmérés eredményeit

Február 8. és április 23. között a Pont Csoport egy olyan felmérést végzett, amelynek keretében 8 európai és 6 romániai városban, köztük Kolozsváron és Sepsiszentgyörgyön is vizsgálták a pandémia hatását a fiatalokra. A Happy City (Boldog város) elnevezésű felmérés kérdőívét 400 sepsiszentgyörgyi fiatal töltötte ki. A fiatalok úgy látják, hogy a pandémia okozta új helyzethez Sepsiszentgyörgy tudott alkalmazkodni, viszont inkább tekintik biztonságosnak és tisztának, mintsem igazságos, egységes, boldog városnakösszegezte a kutatási eredményeket Farkas András.

Nyár végén ülésezik az Ifjúsági Parlament

Nyár végén tartja első ülését az Ifjúsági Parlament, amelynek célja, hogy Sepsiszentgyörgyön ne születhessen fiatalokat érintő kérdés a fiatalok beleszólása nélkül. Az Ifjúsági Parlamentben bármelyik fiatal szabadon részt vehet, évente két parlamenti ülést terveznek, ezek hétvégi programokat jelentenek, ahol egy-egy témát járnak majd körül szakemberek segítségével. Továbbá lesz egy havi rendszerességgel működő, 30 fiatalból álló állandó tanács is, akik szorosan együttműködnek a Helyi Tanáccsal. A parlament szabályzatát jövő héten bocsátják közmeghallgatásra. 

Fontos, hogy minél több ilyen kezdeményezésünk legyen, hiszen csak így tudunk olyan közösséget és várost építeni, amely valóban a fiatalokért van. Erőforrásként, szakemberként kell tekintenünk rájuk, el kell érnünk, hogy haza akarjanak telepedni, vagy ne akarjanak elmenni. Ehhez viszont nem csupán infrastruktúrában, de az élet minden területén ki kell tudnunk elégíteni az igényeiket! – hangsúlyozta Vargha Fruzsina alpolgármester.

Várják a jelentkezéseket Com’ON Sepsi-re

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a PONT Csoporttal partnerségben 2019-ben indította a Com’ON Sepsiszentgyörgy ifjúsági részvételi programot, melyre július 10-ig várják a pályázatokat. Újdonság, hogy idén videóüzenetben is lehet jelentkezni, valamint a résztvevőknek szakmai műhelyeket szerveznek, ahol elsajátíthatják azt, hogy hogyan lehet különböző eseményeket megtervezni és lebonyolítani. A programmal kapcsolatos további részletek a www.comonsepsi.ro oldalon találhatóak.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában