hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Népszámlálás: érvényességi ellenőrzőpont nyílik Sepsiszentgyörgy Főterén

2022.05.19

Május 27-ig tart a kérdőívek önkitöltős szakasza

Annak ellenére, hogy országos viszonylatban Sepsiszentgyörgy az élen jár a népszámlálási kérdőívek kitöltésében, továbbra is magas azoknak a kérdőíveknek a száma, amelyeket nem érvényesített az Országos Statisztikai Hivatal. Ezért május 20-tól a város főterén érvényességi ellenőrző pont nyílik, ahol pár másodperc alatt bárki ellenőrizheti a kérdőív kitöltésének helyességét. 

Azoknál a személyeknél, akiknél kiderül, hogy nem volt helyes az adatbevitel, a számlálási biztosok pár perc alatt segítenek újra kitölteni a kérdőívet, jelentette be közös sajtótájékoztatón Antal Árpád-András polgármester és Zsigmond József önkormányzati képviselő.

Az önkitöltési szakasz végéig, május 27-ig hétfőtől szombatig 10–18 óra között, valamint vasárnap 10-től 16 óráig azok, akik nem kapták meg a Statisztikai Hivataltól a kitöltésről szóló visszaigazolást, ellenőrizheti a kitöltött kérdőív érvényességét a Főtéren felállított sátornál.

„Felkérjük azokat, akik még nem töltötték ki a kérdőíveket, hogy mostantól az összeírópontokon tegyék meg ezt, ugyanis csak hét nap maradt az önkitöltési szakaszból, és ha hét nap múlva derül csak ki, hogy a kitöltés érvénytelen, akkor nem lesz már lehetőség arra, hogy újból kitöltsék ebben a szakaszban.” – hívta fel a figyelmet Antal Árpád polgármester.

A önkitöltési szakasz végéig, aki a városban található segítőpont bármelyikén kitölti a népszámlálási kérdőívet, továbbra is jogosult egy ingyen kávéra, amelyet május 31-ig a kampányban résztvevő öt vendéglátóegység egyikénél (News Cafe, Gado Gourmet Bistro, INdiVino, Szimpla Sepsiszentgyörgy vagy M&M Cake Express) fogyaszthat el. 

Fontos, hogy azok a személyek is reszt vegyenek a népszámlálás önkitöltési szakaszában, akik nem a bejelentett lakcímükön élnek, mert esetükben most van alkalom megszámláltani, ugyanis a következő szakaszban a számlálóbiztosok azon a lakcímen keresik fel az illető személyt, ahová hivatalosan be van jelentve” – hangsúlyozta ki Zsigmond József.

Az Országos Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerint Sepsiszentgyörgyön jelenleg 36 360 személy, azaz a becsült lakosság 70,9% töltötte ki a népszámlálási kérdőíveket, így továbbra is az első helyen marad a megyeszékhelyek között.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában