hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Egyelőre csúszik a Bodok szálló megvásárlása

2011.11.11

Bonyolultabbá vált a Sepsiszentgyörgy központjában évek óta romos állapotban éktelenkedő Bodok szálloda megvásárlása, mivel az eddigi tulajdonos, a brassói székhelyű Olt Turisztikai Rt. nem tudta megoldani szeptember 10-ig az ingatlan körüli jogi problémákat. Ezek rendezése ugyanis feltétele volt annak, hogy Kovászna Megye Tanácsa és Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala megvásárolja az ingatlant.

A polgármester, Antal Árpád András szerint most új megoldáson gondolkodnak, és ez a vállalat teljes felvásárlását is jelentené, ugyanezért az összegért. A városvezető csütörtökön elmondta, hogy – bár felvetődött az ötlet – ebben az esetben is van egy akadály, mivel, mint kiderült, a vállalat részvényeinek egy százaléka közel nyolcvan személy között oszlik meg, és az önkormányzat nem vállalhatja, hogy tártulajdonos legyen ilyen körülmények között.

A vállalat felvásárlásába akkor mennének bele, ha a részvénytársaság vezetőségének sikerülne meggyőzni ezeket a személyeket, hogy váljanak meg a társaságban birtokolt értékpapíroktól, és azokat adják át a főrészvényeseknek. A polgármester ugyanakkor elmondta, hogy a cég vételára ugyanannyi lenne, mint amennyit a két önkormányzat a Bodok szállóért ajánlott, azaz 1,078 millió euró, amit a még idén júliusban meghozott döntések értelmében fele-fele arányban álltak volna.

Azzal kapcsolatosan, hogy az Olt Turisztikai Rt. többségi tulajdonosa hajlandó lenne-e belemenni ebbe a megoldásba, Antal Árpád András úgy véli, az ő érdeke is lenne, hogy a jelenleg kihasználatlan ingatlantól megszabaduljon. A jelenlegi tulajdonos lépéskényszerbe került, hiszen a városi önkormányzat egy olyan döntést hozott, amely alapján nagyon magas adót szabnak ki a szálló épülete után, ami a leltári értékének 40 százalékát, azaz többszázezer eurót tesz ki. Amennyiben a részvénytársaság utánaszámol, rájöhet, hogy két-három év alatt ki kell fizetnie az épület értékét a megyeszékhely felé adó formájában.

A polgármester ugyanakkor elmondta, hogy az Olt Rt.-nek több ingatlana is van még a megyében, Bálványoson, Előpatakon és Kézdivásárhelyen. Ezek sorsáról viszont csak akkor döntenek, ha tényleg sikerül megvásárolni a részvénytársaságot, de az biztos, hogy megtalálnák ezeknek az épületeknek a megfelelő rendeltetését is.

A jogi problémákat illetően a városvezető hozzátette, amennyiben a vállalat átkerülne önkormányzati tulajdonba, mindössze egy per maradna függőben, amelyet viszont a felperesek a helyzet jelenlegi állása szerint nem nyerhetnek meg. A szálló korszerűsítését ez a jogi procedúra nem akadályozná, a javításokat elsősorban kormányforrásokból fedeznék.

\"\"
Fotó: Henning János

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában