hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Nagyszabású szilveszteri utcabál Sepsiszentgyörgyön

2011.11.25

Tartalmas programmal készül Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a 2012-es év üdvözlésére. A szilveszteri utcabál részleteiről Grubisics Levente és Dancs Zsolt számoltak be csütörtökön Antal Árpád András, a megyeszékhely polgármestere társaságában. Mint kiderült, négy koncert is színesíti majd az évbúcsúztató ünnepséget, de a szervezők más meglepetéssel is készülnek.

Grubisics Levente és Dancs Zsolt elmondása szerint összesen négy fellépő szórakoztatja majd azokat a megyeszékhelyi lakosokat, akik úgy döntenek, hogy a városközpontban ünneplik a szilvesztert.

Elsőként 21 órától a bukaresti énekesnő Nicola lép a színpadra. 

A második előadó az egyre nagyobb elismerésnek örvendő sepsiszentgyörgyi zenekar, az ír bulizenét játszó Selfish Murphy, amelyet a magyarországi Méz nevű zenekar basszusgitárosa, Martinka János alapított, ők december 31-én 22 órától játszanak.

23 órától az anyaországi zenekaroké a terep, elsőként a közelmúltban 40 éves előadói jubileumát ünneplő Delhusa Gjon szórakoztatja a közönséget, majd éjfél után az új felállásban zenélő, 12 éves múltra visszatekintő Zanzibár lép színpadra.

A szervezők továbbá beszámoltak arról, hogy a tavalyi szilveszteri mulatsághoz képest az idei szerényebb lesz, ugyanis az időjárás-előrejelzések alapján nem valószínű, hogy lesz hó, ezért Sugásfürdőn nem szervezik meg a hóünnepet. Ennek elmaradását remélhetőleg pótolják a városbeli rendezvények.

Nem marad el a tűzijáték sem, Grubisics Levente elmondása szerint mind éjfélkor, mind egy órakor, azaz a „román” és a „magyar” újévkor magasba szállnak a rakéták.

A szervezők beszámoltak arról is, hogy tárgyalásokat folytatnak a Szepsiszentgyörgyi Vendéglátóipari Egységek Szövetségével (SVESZ) arról, hogy – az először az őszi vásáron felállított kör alakú sátorban – a helyi vendéglősök hagyományos készítményeiket kínálják majd. Az elképzelés szerint a sátort már a karácsonyi vásár ideje alatt, december 15-től felállítatnák, és egészen év végéig a helyén maradna, bár erről még nem született végső megállapodás.

Az utcabált kizárólag támogatók hozzájárulásából fedezik a szervezők, a megyeszékhely önkormányzata csak logisztikai segítséget nyújt, azaz a saját költségvetéséből nem áldoz erre a célra. Reményeik szerint legalább akkora sikere lesz az utcabálnak, mint tavaly, amikor megközelítőleg hétezer ember ünnepelt az utcán.

\"\"

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában