hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Méltó záróünnepség Sepsiszentgyörgy születésnapjára

2011.12.27

Nagyszabású rendezvény keretében mondott köszönetet Sepsiszentgyörgy önkormányzata mindazoknak, akik tevékenységükkel, teljesítményükkel hozzájárultak az év folyamán ahhoz, hogy a város 550 éves fennállását méltóan meg lehessen ünnepelni, illetve öregbítették a megyeszékhely hírnevét. Az önkormányzat képviselői csütörtökön a Tamási Áron Színházban ünnepi gálán nyújtották át az elismerésüket szimbolizáló oklevelet és emlékérmét.

A művészeti intermezzókkal bőven tarkított ünnepség a Codex Régizene Együttes előadásával indult, majd Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere szólt a meghívottakhoz. A városvezető ünnepi beszéde elején sajátos, egyedi, megismételhetetlen és pótolhatatlan élményként írta le a sepsiszentgyörgyi létet. Emlékeztette hallgatóságát, hogy amint korábban, most is vannak moldvai, barcasági vagy székelyföldi haragosok, akik a város, a régió fejlődését minden eszközzel próbálják megakadályozni: – Voltak vártemplomainkat felégető, vasútvonalunk létrejöttét akadályozó, vásártartó jogunkat megkérdőjelező szomszédok, olyanok, akik a saját felemelkedési lehetőségüket a sepsiszentgyörgyiek, a háromszékiek ellenében vélték megtalálni.

Ne áltassuk magunkat. Ma is vannak ilyen jó szomszédok. Sokak számára ma sem természetes, hogy nekünk jogunkban áll elnevezni utcáinkat, tereinket, használni szimbólumainkat, visszahallani anyanyelvünkön az állam hangját. Ezeket a jogokat az évszázadokon végigvonuló őseink írták fel egységes végrendeletükre, ezeket a jogokat azért örököltük, hogy majdan mi is továbbadhassuk. Nem mondhatunk le róluk. De nem mondhatunk le a haladásról, az építkezésről, a megmaradásról sem – tette hozzá a polgármester.

Antal Árpád a továbbiakban köszönetet mondott a város lakóinak, hiszen a megyeszékhely jelene csakis az ők munkáját dicséri, és az 550 év olyan fundamentum, amelyre építeni lehet egy élhetőbb és fejlettebb Sepsiszentgyörgyöt, amely azoké kell legyen, akik szeretik, akik hisznek benne, dolgoznak és áldozatokat hoznak érte.

Elsőként a kiemelkedő eredményeket elért diákok vehették át az elismerést, majd őket követték a sportolók, az ifjúsági, majd a civil szervezetek, a vállalkozók, a művészek, valamint átadásra került a közösségért díj is. Az átadási szakaszok között a Heveder zenekar és a Háromszék Táncegyüttes, az M Studió előadása színesítette a műsort, illetve a meghívottak rövid ízelítőt kaptak a januárban megjelenő Az én időmben Sepsiszentgyörgy… című, Damokos Csaba, a Romániai Képzőművészek Szövetsége háromszéki elnöke rendezte kisfilmből. Utolsóként a polgármesteri különdíjakat, az életmű és posztumusz díjakat osztották ki. Az önkormányzat összesen több mint száz személynek köszönte meg a város szolgálatában végzett tevékenységét, a gálát az Evilági zenekar koncertje zárta.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában