hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Svéd befektető jön Sepsiszentgyörgyre

2012.02.03

Az LRO cég gyárépületének megvásárlásával a svédországi Autoliv Kft. hatszáz munkahelyet teremt: személygépkocsik biztonsági elemeinek gyártásával foglalkozó üzemet létesít még az idén – jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Keresztes Zoltán, az LRO nadrággyár tulajdonosa.

Keresztes Zoltán elmondta, az LRO eladta a svéd befektetőnek a 13 ezer négyzetméteres épületkomplexumát, de ez nem jelenti a nadrággyár végét, egy kisebb, funkcionálisabb üzemet építenek számára. Jelenleg a nadrág-gyárban 620 személy dolgozik, ez év végére 200 dolgozóra fog csökkenni, de a két vállalat által kötött egyezség alapján a nadrággyártól elbocsátandó személyeknek lehetőségük lesz az Autoliv Kft.-hez szerződniük.

Keresztes szerint a svéd csoport mintegy 600 munkást alkalmazna, ezáltal nemhogy csökkenne, hanem emelkedik a munkahelyek száma a városban, és egy vállalat helyett két termelőegység fog működni a megyeszékhelyen.

– Nem lesz gond a nadrággyárból elbocsátandó alkalmazottak átvételével, ugyanis az Autoliv sepsiszentgyörgyi egységében többek között a kormánykerék borítását kell rávarrniuk az ott dolgozóknak, így nem kell attól tartani, hogy más szakmai feltételeknek kell majd megfelelniük – hangsúlyozta Keresztes.


Fotó: Henning János


A vállalatok közötti tranzakció értékét nem árulták el, csak annyit tudni, hogy több millió eurós szerződésről van szó. Az LRO új gyárának szeptember 15-ig kell felépülnie, az alkalmazottak akkor költöznek át a kisebb és kihasználhatóbb termelőcsarnokba.

– A svéd befektetői csoport Sepsiszentgyörgyre történő vonzása több hónapnyi munka eredménye. A vállalat az országban tizenhat helyszínt vizsgált meg, véleményem szerint a hangnem volt meggyőző számukra, hogy bennünket választottak – mondta Antal Árpád.

A városvezető kiemelte, tizenegy év óta az Autoliv gyár az első, termelést folytató beruházás Sepsiszentgyörgyön. Ráadásul az Autoliv szeretné tovább bővíteni tevékenységi körét, hiszen az idénre előrelátott 600 mellett a következő években további 1400-1500 személyt szeretnének alkalmazni. Remélhetőleg a svéd csoport a termelés mellett a fejlesztésekre is hangsúlyt fektet, mondta az elöljáró, ehhez pedig megfelelő helyszín a szépmezői ipari park.

Keresztes a munkahelyteremtés kapcsán megjegyezte, most is vannak olyan vállalatok, ahová helyben alkalmaznának ötven személyt, de jelentkező még nincs. Ennek egyik oka az alacsony átlagkereset, de idővel, ha egyre több vállalkozó jön a vidékre, akkor a fizetések is emelkedni fognak.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában