hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Elkészült a szabadtéri fürdő és a mofetta

2012.06.08

Több mint négymillió euróból varázsolják újjá a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó sugásfürdői üdülőtelepet. A téli szezonban rekordszámú síelőt és sportkedvelőt vonzott a két sípálya, most itt a nyári szezon, jövő héttől már lehet lubickolni a szabadtéri medence vízében, illetve a mofettát is használhatják az odalátogatók.

A megyeszékhely önkormányzata áprilisban adta át a fürdőhelyet a közbeszerzési versenytárgyalást megnyerő öt helyi vállalatnak. Tegnap Antal Árpád polgármester és Sztakics Éva alpolgármester a sajtó képviselőivel közösen vették szemügyre az eddig elvégzett munkálatokat.

– A mofetta, valamint a kültéri medence a Regionális Operatív Program pályázata révén készült el, a projekt összértéke 6,2 millió lej – mondta Sztakcis Éva, hozzátéve, hogy jövő héttől vehetik birtokukba a sepsiszentgyörgyiek, illetve bárki, aki Sugásfürdőre látogat, az elkészült turisztikai és gyógyászati létesítményeket.


Fotó: Vargyasi Levente - 2012. június 7.

A mofetta keddtől vasárnapig tart nyitva 10 és 19 óra között, éppen ezért a helyi közszolgálati vállalat keddtől különjáratot indít Sugásfürdőre: a mikrobusz 10 és 16 órakor indul Sepsiszentgyörgyről, visszafelé pedig 13 és 19 órakor. A látogatók rendelkezésére áll a szabadtéri medence fölötti hegyimentő-ház is, az üzemeltetővel való egyeztetés értelmében keddtől vasárnapig szintén nyitva tart az épület, így az ottani mellékhelyiségeket bérmentve használhatják a kirándulók, turisták.
Emellett dolgoznak az extrém­s­port-pályán, illetve a minigolfpályán és teniszpályán, ugyanakkor megújul a melegfürdő is. Megérkeztek a cserepek, jelenleg a tetőszerkezeten folynak a munkálatok, és rendbe teszik a helyi vendéglőt is. Antal Árpád polgármester elmondta, mire befejezik az építkezéseket, arra a Borvíz utca korszerűsítési munkálataival is elkészülnek. A városvezető ezúton is kéri az ott lakók és a Sugásfürdőre látogatók türelmét és megértését.

– Gyakorlatilag az elmúlt négy évben ez a harmadik olyan létesítménycsoport Sugásfürdőn, amelyet kormány-, illetve uniós pénzekből újítunk fel, így hamarosan be is fejezzük Sugásfürdő teljes korszerűsítését. A sípályát minisztériumi pénzekből alakítottuk ki, a Borvíz útja projekt révén gyógykezelő-központ épült, ez a mostani beruházás pedig az utolsó a sorban – közölte Antal Árpád, megjegyezve: ha mind összeadjuk a befektetések értékét, akkor Sugásfürdőt négy-ötmillió euróból varázsolták újjá.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában