hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

A szépkorúakat ünnepelték Sepsiszentgyörgyön

2012.10.02

Az Aktív idősödés és a generációk közti szolidaritás európai évének jegyében október 1-jén, az Idősek Világnapja alkalmából Kovászna Megye Tanácsa, az annak keretében működő Sepiszentgyörgyi Europe Direct Információs Központ és partnerei a városközpontban tartalmas programot szerveztek a szépkorúak tiszteletére.

 Az egész napos rendezvény egy szakmai beszélgetéssel kezdődött, ahol Tóth Anna, a Diakónia Keresztyén Egyesület vezetője egy nemrégiben készített tanulmány eredményére hívta fel a hallgatóság figyelmet, miszerint 2025-ig az európai népesség egyharmada meghaladja a 60 éves életkort és különösen nagy lesz a 80 év fölöttiek átlaga. Éppen ezért válik kiemelten fontossá a szociális és önkormányzati szféra aktív idősödést célzó programjainak a kidolgozása. Az idősgondozás jelentőségéről szólt Vass Mária, a Kovászna Megyei Gyermekvédelmi és Szociális Ellátási Vezérigazgatóság vezetője is, aki a megyében működő szociális rendszert ismertette.

Vinkler Aranka, a Szorgos Kezek Kézimunkakör vezetője személyes, nyugdíjas tapasztalatait osztotta meg, ebben hangsúlyos szerepet tulajdonítva a kézimunkakörben aktívan eltöltött napok, délutánok előnyeiről, a közösség – és kapcsolatépítés fontosságáról.

Nagy József, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke Sütő András szavain keresztül szólt az idősekhez: „Önmagát becsüli meg minden nemzedék azáltal, hogy tudomásul veszi: a világ nem vele kezdődött.” A gondolatmenetet továbbszőve kifejtette: „A mi világunk Önökkel: apáink, nagyapáink, nagyanyáink életével, munkásságával kezdődött. Önök építették számunkra azt a jelent, amelyben a mi generációnk egy újabb nemzedék jövőjét alapozhatja meg.….. A mi feladatunk, az aktív, életük delelőjén lévő emberek feladata, hogy gondoskodjunk öregjeinkről. Ez jelenti a létfeltételekről való gondoskodást, de jelenti a lelkiekről való gondoskodást is, hiszen mindkettő egyaránt fontos. Ma is ezért gyűltünk össze, ezért ünnepeljük az Idősek Napját.”
A délután további részében a Százlábú táncegyüttes és a Melodika énekegyüttes előadására került sor. A Szorgos Kezek és a Buborék Kézimunkakörök kézműves kiállítással és vásárral várták az érdeklődőket. Továbbá ingyenes vércukorszint- és vérnyomásmérés, valamint egészségügyi tanácsadás is zajlott a helyszínen.

17 órától a program a Kónya Ádám Művelődési Házban folytatódott a Visky Árpád Amatőr Színjátszó Társulat előadásával, 19 órától pedig filmvetítésre került sor.
 

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában