hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

A városé a sugásfürdői központ

2012.10.26

Október 25-i soros tanácsülésen több kérdésről is döntött Sepsiszentgyörgy önkormányzata. Kovászna Megye Tanácsától végre átvehette a sugásfürdői üdülőközpont ingatlanát a város, és a tervek szerint a síszezon kezdetére már megnyitják a létesítményt. Ugyanakkor szigorították a Sing Sing szociális otthonból a Mikes Kelemen utcai ingatlanba költöző személyekkel kötendő szerződés feltételeit is.

A testület megszavazta a sugásfürdői üdülőközpont átvételét a megyei önkormányzattól, így végre a város rendelkezhet az ingatlan felől. Antal Árpád polgármester közölte: a Borvíz útja elnevezésű projekt hosszú és göröngyös utat járt be, bizonyos értelemben még nem értek ennek végéhez, de a mai egy fontos állomás – mondta. Mint ismeretes, a projektben szereplő települések önrészét, ami a sepsiszentgyörgyi önkormányzat esetében 37 százalék volt, nem a város, hanem a megye fedezte. A beruházás mostanra elkészült, így a megyei önkormányzat közvagyonából átkerült a város tulajdonába a létesítmény. Ezt az Urban Locato cég fogja működtetni, az önkormányzat társulási szerződést fog kötni a vállalattal.

Tischler Ferenc alpolgármester elmondta, az üdülőközpontban egy kis medence, három szauna található, az emeleten pedig teázót alakítanak ki, ugyanott tornagépek is helyet kapnak majd. A tervek szerint a központ megnyitását a síszezon kezdetére időzítik.

A képviselők döntöttek a Borvíz utcai, egycsaládos lakóházak építésére szánt terület ingyenes használati jogának visszavonásáról is. A polgármester közölte, az intézkedés tizenkét személyt érint. Őket kétszer szólították fel, hogy kössenek szerződést az önkormányzattal, de mivel nem jelentkeztek, törlik őket a listáról.

Tíz üres ANL-s lakás odaítélését is meghirdeti az önkormányzat, mivel azokból a lakrészekből a fiatalok időközben vagy elköltöztek, vagy a felhalmozott tartozások miatt ki kellett őket lakoltatni. A feltételek nem változtak, a régi pontozási rendszer alapján fog történni az odaítélés.

A testület döntött a Sing Singből átköltöző személyekkel kötendő szerződésben megszabandó feltételekről is. Tischler Ferenc elmondta: ahhoz, hogy ne ugyanolyan körülmények között éljenek majd a felújított Mikes Kelemen utcai lakrészekben, úgy érezték, hogy a szerződésekben szigorított feltételeket kell szabni, melyek a számlák, bérek fizetésére vonatkoznak. Így remélhetőleg élhetőbb lakhatási feltételek lesznek majd a tömbházban.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában